Rusya Dışişleri Bakanı kripto para açıklaması yaptı!

Rusya Dışişleri Bakanı kripto para

Rusya Dışişleri Bakanı kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, son günlerde devletler tarafından yapılan kripto para açıklamalarına bir yenisini ekledi. Lavrov, bu açıklamasında kripto paraları kullanmanın kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı Kripto Para Açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kripto paralar ile ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

”Kripto paraların uluslararası mutabakatlarda önemli bir rol oynayacağı, uluslararası mutabakatların önemli bir kısmını oluşturacağı dönemin gelmesi kaçınılmaz.”

Bu açıklaması ile kripto paraların önemine vurgu yapan Lavrov, bu teknolojinin önümüzdeki yıllardan itibaren aktif bir şekilde tüm dünyada kullanılacağını mesajını da veriyor. Dün de İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran’da kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istemişti.

Rusya Dışişleri Bakanı kripto para açıklaması yaptı!

İran Kripto Para Faaliyetlerini Yasallaştıracak

İran, Bitcoin ve kripto para madenciliğinin yoğun olarak yapıldığı ülkeler arasında yer alıyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yapılan açıklamada kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istedi. Hasan Ruhani konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Halkın sermayesini korumak için kripto para faaliyetleri yasallaştırılmalı ve bakanlıklar bu konuda hızlı şekilde çalışma başlatmalı.”

Bu haber fiyat olarak Bitcoin’i olumlu olarak etkilemedi. Ancak uzun vadeli olarak bu gelişme kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.