Ripple SEC davasında gelişme: Ripple savunmasını yaptı

 Ripple SEC davasında gelişme: Ripple savunmasını yaptı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz ay Ripple‘a dava açmıştı. SEC dava sebebini ise lisanssız menkul kıymet satışı olarak açıklanmıştı. Davada ilk gelişme yaşandı ve Ripple savunmasını yaptı.

Ripple SEC Davasında Yeni Gelişme!

Ripple yaptığı savunmada menkul kıymet satışı gerçekleştirilmediğini, XRP sahiplerinin Ripple ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını ve Ripple şirket kârlarından pay olarak XRP sahiplerine ödeme yapılmadığını belirtti.

Ayrıca Ripple şirketinin hiçbir zaman ICO (halka arz satışı) yapmadığı ve XRP sahipleriyle herhangi bir yatırım anlaşması imzalanmadığını ifade etti. SEC‘in dava konusu yaptığı gerekçelerin Ripple’a uygun olmadığını da belirten Ripple, menkul kıymet satışlarıyla ilgili düzenlemelerin kendileriyle uyumlu olmadığını da belirtti.

Neler Olmuştu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir