Grayscale fonu 27 milyar doları aştı!

 Grayscale fonu 27 milyar doları aştı!

Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 27.7 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Yatırımın büyük çoğunluğunu ise tahmin edildiği gibi Bitcoin yatırımı oluşturuyor.

Grayscale Fonu 27.7 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 27.7 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 33.51 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 14.04 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu

Fonun toplam yatırımını 22.9 milyar dolarını Bitcoin, 4 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 23 Ocak tarihinde 24.2 milyar dolar büyüklüğündeydi. Bitcoin yatırımı ise 20.1 milyar dolar seviyesindeydi. Aradan geçen 10 günlük sürede artış ve azalış yaşayan fon büyüklüğü şu sıralar Bitcoin fiyatıyla ilişkilendiriliyor.

Yeni Kripto Para Yatırım Fonları İçin Grayscale’den Yeni Bir Adım!

22 Ocak tarihinde ise Grayscale’in Basic Attention Token, Livepeer, Decentraland, Chainlink ve Tezos‘u fona eklemek için başvuruda bulunmuştu. Şimdi ise ATOM, DOT, ADA, AAVE ve XMR için başvuru yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir