Ripple davasında güzel haber! XRP fiyatı arttı

Ripple davası

Ripple davasında güzel haber! XRP fiyatı arttı

ABONE OL 

Ripple ile SEC arasındaki dava devam ederken Ripple lehine bir karar çıktı ve XRP fiyatı 0.72 dolar seviyelerinden 0.84 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Ripple Davasındaki Karar XRP Fiyatını Arttırdı

Ripple ile SEC arasında bir yılı aşkın süredir devam eden davada, SEC tarafının savunması reddedildi. SEC’in Ripple şirketine karşı açtığı davada XRP isimli kripto para birimlerinin birer menkul kıymet olduğunu ve bu menkul kıymetlerin satışı için SEC kurumuna yeteri sayıda bildirim yapılmadığı gerekçesini sunmuştu.

Mahkeme bu iddiayı reddetmişti. SEC tarafından Ripple aleyhinde bir iddiada bulunmuştu ancak mahkeme o iddiayı da reddetti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu kararı ”zafer” olarak nitelendirdi.

Bütün bu gelişmelerin ardından XRP fiyatı 0.72 dolar seviyelerinden 0.84 dolar seviyelerine kadar yükseldi. XRP fiyatı haber hazırlandığında ise 0.80 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

SEC Ripple davası
Ripple davasında güzel haber! XRP fiyatı arttı

Ripple NFT Sektörüne Giriyor

Ripple tarafından yapılan açıklamada artık XRP Ledger üzerinde NFT oluşturulabilecek ve çok daha az ücretler ödenerek bu işlemler gerçekleştirilebilecek. Ethereum ve diğer birçok ağda işlem ücretlerinin giderek yükselmesi, NFT yatırımcılarını olumsuz etkiliyordu.

Ripple ayrıca projelere 250 milyon dolar değerinde bir teşvik sağlayacağını da açıkladı. Bu teşvik XRP Ledger‘ın gözde bir NFT üretim merkezi haline getirebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir