Ripple CBDC üretme platformu geliştirdi!

Ripple CBDC

Ripple CBDC üretme platformu geliştirdi!

ABONE OL 

XRP isimli kripto parasıyla bildiğimiz Ripple şirketi, merkez bankalarının kendi kripto paralarını üretmeleri için bir CBDC platformu geliştirdi.

Ripple CBDC Üretimini Kolaylaştırıyor

İsmini 2 yıldır SEC ile süren davasıyla duyduğumuz Ripple şirketi, faaliyet alanlarına bir yenisini daha ekliyor. Bilindiği gibi merkez bankaları tarafından üretilen ulusal para birimlerinin dijitalleştirilmiş halleri CBDC olarak adlandırılıyor.

CBDC üreten birçok merkez bankası bulunurken bu sırada Ripple yeni bir platform geliştirdi. Geliştirdiği bu platformu doğrudan merkez bankalarının kullanımına sunacak olan Ripple, Ripple altyapısı kullanarak CBDC üretme imkanını sunmuş olacak.

Böylelikle hızı ve düşük transfer ücretiyle bilinen Ripple, kullanım ağına devletlerin merkez bankalarını da dahil etmiş olacak.

Ripple CEO’sunda Uyarı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, özellikle SEC ile Ripple arasınaki davadan bu yana sıklıkla eleştiriler yapmaya başlamıştı. Ripple’ın birçok iş ortağının bulunması ve birçok ülkenin merkez bankaları tarafından tercih edilmesinin desteklenmesi gerekirse bu desteği görmediğini belirtiyordu.

Garlinghouse, yaptığı yeni açıklamada şu ifadeyi kullanmıştı:

Yolun bu net kurallarını oluşturmak için zamanını ve düşüncesini harcayan birçok ülke var.

ABD’nin katı kuralları sebebiyle kripto para yatırımcıların ülkenin dışına gitmesi konusunda da uyarıda bulunan Garlinghouse, konu ile ilgili tavsiyelerde de bulunmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir