Rekabet Kurumu WhatsApp’a 346 milyon TL ceza kesti!

Rekabet Kurumu WhatsApp

Rekabet Kurumu WhatsApp’a 346 milyon TL ceza kesti!

ABONE OL 

Rekabet Kurumu, Meta çatısı altında bulunan WhatsApp şirketi hakkında bir soruşturma başlatmıştı. Soruşturma tamamlandı ve WhatsApp’a 346.7 milyon TL ceza kesildi.

Rekabet Kurumu WhatsApp Kararını Açıkladı

Rekabet Kurumu, WhatsApp incelemesini tamamladı. WhatsApp’ın izin sürecinin ardından başlayan soruşturmanın tamamlandığı şu ifadelerle açıklandı:

FACEBOOK’un temel hizmetler olarak adlandırılan Facebook, Instagram ve WhatsApp hizmetlerinden topladığı verileri birleştirmek suretiyle kişisel amaçlı sosyal ağ hizmetleri ile çevrim içi görüntülü reklamcılık pazarlarında faaliyet gösteren rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak ve pazara giriş engeli yaratmak suretiyle rekabetin bozulmasına yol açtığına ve 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine karar verildi.

İdari para cezasının 346,7 milyon TL olduğu da açıklamada yer aldı.

WhatsApp ve Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu WhatsApp’a 346 milyon TL ceza kesti!

WhatsApp Ücretli Abonelik Duyuracak

WhatsApp kullanıcılarına sunduğu İşletme versiyonuna ücretli abonelik dönemi getiriyor. Şimdilik yalnızca WhatsApp’ın beta kullanıcılarına sunulan bu özellik, İşletme kullanıcıları tarafından istenirse satın alınarak avantajlarından faydalanılacak.

Sunulacak olan ücretli aboneliğin en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcılara özel bir sohbet bağlantısı oluşturmak olacak. Ayrıca ücretlik aboneliğe sahip olan kullanıcı, 10 farklı cihazdan oturum açabilecek.

Hali hazırda İşletme kullanıcıları bu özellikleri kullanabiliyor. Ücretli abonelik sahiplerine ufak birkaç özellik de ek olarak sunulacak. Sunulacak bu ücretli aboneliğin fiyatına dair ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir