Yeni Redmi Note 9 serisi özellikleri ortaya çıktı

 Yeni Redmi Note 9 serisi özellikleri ortaya çıktı

Redmi bu yılın başlarında Redmi Note 9 serisinin üyelerini duyurmuştu. Ancak dünyanın birçok yerinde satışa sunulan akıllı telefon Çin’de satışa sunulmamıştı. Dünya Note 10 serisini beklerken Çin, Note 9 serisini bekliyor. Xiaomi bu yıl, duyurduğu Redmi Note serisinin geliştirilmiş 5G destekli iki versiyonunu Çin’de satışa sunacak.

Redmi Note 9 Serisi Özellikleri

Redmi Note 9 serisi standart ve High versiyonu olarak iki akıllı telefondan oluşuyor. Standart versiyonu ile ilgili ortaya çıkan bilgilere göre 6.53 LCD Full HD+ ekrana sahip olacak ve gücünü MediaTek Dimensity 800U‘dan gücünü alacak. Ön tarafında 13 megapiksel ve arka tarafında 48 megapiksel ana kameraya sahip olması bekleniyor. 22.5W hızlı şarj destekli 4.820 mAh bataryayla kutusundan çıkması bekleniyor.

High versiyonu ile ilgili ortaya çıkan bilgilere göre 6.67 Full HD+ ekrana sahip olacak ve gücünü Snapdragon 750G‘den gücünü alacak. Ön tarafında 16 megapiksel ve arka tarafında 1088 megapiksel ana kameraya sahip olması bekleniyor. 33W hızlı şarj destekli 5.000 mAh bataryayla kutusundan çıkması bekleniyor.

Xiaomi 2021 Yılını Dolu Dolu Geçirecek

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi 10 yıllık kısa bir maziye sahip. Ancak 10 yıl gibi kısa bir sürede büyük işler başardı. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en fazla akıllı telefon satan üçüncü şirket olan Xiaomi, rakiplerine kısa sürede yetişti. 2020 yılının son aylarını sessiz bir şekilde sürdüren şirket 2021 yılına adeta bomba gibi girecek.

200W hızlı şarj desteği sağlamayı hedefleyen Xiaomi çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor. 120W hızlı şarj desteğini Mi 10 Ultra’da sunan Çinli teknoloji şirketi limitleri zorluyor. Birçok şirket tarafından yürütülen katlanabilir akıllı telefon çalışmaları Xiaomi tarafında da gerçekleştiriliyor. 2021 yılında katlanabilir bir akıllı telefon tanıtması beklenen şirketin ürettiği Mi Mix serisi katlanabilir akıllı telefon olarak nitelendirilmiyor. Tıpkı diğer şirketler gibi dahili bir katlama desteğine sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir