Redmi de şarj adaptörünü kutudan çıkarıyor

 Redmi de şarj adaptörünü kutudan çıkarıyor

Xiaomi’nin ardından Redmi de şarj adaptörünün akıllı telefon kutusundan çıkarıyor. İlk olarak Apple tarafından yapılan bu hamleyi, Samsung ve Xiaomi takip etmişti. Çevresel sebepleri göstererek akıllı telefondan şarj adaptörü çıkaran şirketlere bir yenisi daha ekleniyor.

Şarj Adaptörlerine Bir Vedada Redmi’den Geldi

Apple, iPhone 12 serisiyle birlikte akıllı telefon kutusundan şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkarmıştı. Çevresel sebeplerle böyle bir karar aldığını duyuran teknoloji devi, Samsung ve Xiaomi tarafından tiye alınmıştı. Ancak her iki şirkette Apple’ın yolundan gitti ve şarj adaptörlerini akıllı telefon kutularından çıkardı.

Xiaomi bilindiği gibi akıllı telefon kutusuna kulaklık eklemiyordu. Şimdi yalnızca akıllı telefon ve şarj kablosu sunan şirket, alt markasında da aynı yolu izlemek kararı aldı.

Dünyanın ilk Snapdragon 888 işlemcili modeli Mi 11‘i üreten Xiaomi yine aynı işlemci modeliyle Redmi K40 serisini üretti. Yakında duyurulacak olan akıllı telefon serisini kutu görselleri sızdırıldı. Bu sızıntılara göre Redmi K40 modelinin kutularından birinin daha ince olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

K40 serisi

Redmi K40 Serisi Muhtemel Özellikleri

Şubat ayında karşımıza çıkacak olan akıllı telefon serisiiki farklı akıllı telefon modelinden oluşacak. İşlemci olarak da Snapdragon 888 modelinin kullanılması bir hayli mümkün görünüyor. Redmi K40 serisi Snapdragon 888 ile karşımıza çıkarsa en uygun fiyatlı Snapdragon 888 işlemcili akıllı telefon olacak.

144 Hz ekran yenileme hızıyla karşımıza çıkması beklenen akıllı telefon serisi 4.000 mAh bataryası ile karşımıza çıkacak. AMOLED ekrana sahip olması beklenen Redmi K40 serisinin LCD ekran tipiyle de karşımıza çıkabileceği söyleniyor. İki farklı model ile karşımıza çıkacağı için her iki ekran tipi de seride yer alabilir.

Şimdilik 463 dolar (3.455 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacağı iddia edilen Redmi K40 serisi ilgi uyandırmayı başardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir