Recep Tayyip Erdoğan kripto para açıklaması yaptı!

Erdoğan kripto para

Recep Tayyip Erdoğan kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kripto paralar hakkındaki fikirlerinden bahsetti. Yaptığı açıklamalar ile kripto paralara karşı bir ‘savaş‘ içerisinde olacaklarını ifade eden Erdoğan, prim verilmeyeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kripto Para Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapılan Dijital Lira açıklamalarından sonra bugün kripto para açıklamalarında bulundu. Kripto paralara karşı savaşlarının ve mücadelelerinin olacağını ifade eden Erdoğan, prim verilmeyeceğini ifade etti:

Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.

Binali Yıldırım kripto paralara yönelik şu ifadeleri kullandı:

Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç var. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanları gördük. İleride tabii takdirinizle bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir