Haftalık Teknik Analiz #14 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #14 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #14

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1W grafiği

Bitcoin bu hafta düşündüğümüz gibi oldukça hareketliydi ve altlarda bu nedenle aynı şekilde hareketliydi. 44 bin dolara tutması önemli. Çünkü geçen haftada bahsettiğimiz gibi sağlam olmayan bir destek. Grafikte de Fibonacci desteğine denk geliyor. Burayı tutamazsa alt desteklere gidecektir (41 bin dolar – 37 bin dolar). Şu an bir yön belirlememiş olan Bitcoin fake yükseliş veya düşüşler yapabilir. Kırılımlarda hacmin takip edilmesi daha belirleyici bir etken olacaktır. Yön belirleyene kadar ise yatırım baya riskli olacaktır. 52 bin dolar yine yükseliş için belirleyici bir direnç konumunda. Buranın geçilmesi bütün resmi değiştirecektir. Acele etmeden ve ani fiyat değişikliklerinde panik ile işlem yapmaktan kaçınmak gerekli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1D grafiği

Ethereum hafta ortasında bir yükseliş denemesi yaptı ancak Bitcoin’de oluşan güvensiz ortam nedeni ile geri çekilmesi çok uzun sürmedi. Bitcoin dominasyonu ikili dip görünümü son 1 aydır yaşanan mini alt sezonun sonun geldiğinin bir göstergesi olabilir. Bu nedenle altcoinlerin en büyüğü olan Ethereum’da etkilenebilir. 3.000 dolar – 2.800 dolar desteği önemli. Olası bir düşüşte buralardan sert tepki alacağını düşünüyorum. Ancak haftalık grafikte dev bir ikili tepe M formasyonu yapabilir. Ben bunun çalışacağını hiç düşünmüyorum ancak satış baskısı yaratacağı ve olası bir destek kırılımında sert satışlara maruz kalmasına neden olabilir. Kısa vadede al sat yapacaklar için Bitcoin’in sağlıklı bir seviyeye gelmesini beklemek doğru bir tercih olacaktır.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.