Qubit Finance hacklendi! Kayıp 80 milyon dolar

Qubit Finance hack

Qubit Finance hacklendi! Kayıp 80 milyon dolar

ABONE OL 

Merkeziyetsiz Finans olarak dilimize çevrilen DeFi, sık sık karşımıza siber saldırılarla çıkıyor. Ethereum ağındaki DeFi projelerinin aksine bu defa Binance Smart Chain ağında faaliyet gösteren DeFi projesi Qubit Finance siber saldırıya uğradı.

Qubit Finance Hacklendi!

Qubit Finance isimli DeFi projesi siber saldırıya maruz kaldı. Binance Smart Chain‘de faaliyet gösteren Qubit Finance, bu saldırıda 80 milyon dolar değerinde BNB kaybetti. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile ortaya çıkan saldırının detaylar da ortaya çıktı.

Siber saldırganlar bu saldırıda 185 milyon dolarlık bir teminat ile Qubit Finance ağından 80 milyon dolar değerinde varlığı borç aldı. Siber saldırganlar Qubit Finance sözleşme kodları arasında yer alan bir açıktan faydalandı ve 80 milyon doları elde etti.

Qubit Finance hacklendi! Kayıp 80 milyon dolar

DeFi Saldırılarının Hasarı Ölçüldü

DeFi projeleri siber saldırılar sonucunda ağır yaralar aldı. Bazı projeler yola devam edemedi. Bazı projeler ise siber saldırgan ile iletişim kurup varlıkların bir kısmını kurtarabildi. Peki bugüne kadar ki siber saldırılarda ne kadarlık bir kayıp meydana geldi? Bu sorunun cevabını The Blocks Data Dashboard verdi.

The Blocks Data Dashboard verilerine göre DeFi projelerine yapılan siber saldırılar sonucunda değeri 1.4 milyar dolardan fazla varlık çalındı. Bu varlıkların 760 milyon dolarlık kısmı iade edildi. Yani totalde gerçekleşen 70 siber saldırıda 680 milyon dolara yakın bir varlık çalındı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.