Arizona eyaleti Bitcoin’i resmi para birimi yapabilir!

Arizona eyaleti Bitcoin

Arizona eyaleti Bitcoin’i resmi para birimi yapabilir!

ABONE OL 

ABD’nin Arizona eyaletinden Bitcoin‘in resmi para birimi olması için bir yasa tasarısı hazırlandı. Eğer ki bu tasarı yasalaşırsa ABD’de bir ilk olacak ve bir eyalette Bitcoin resmi para birimi ilan edecek.

Arizona Eyaleti Bitcoin için Yasa Tasarısı Oylayacak

Kripto para birimleri son birkaç aydır düşüş yaşasalar da hala büyük ilgi görüyorlar. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin, resmi para birimi olarak kabul edilmek isteniyor. Son olarak ABD’nin Arizona eyaletinde Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesine yönelik yasa tasarısı hazırlandı.

Arizona eyaleti Bitcoin’i resmi para birimi yapabilir!

Yasa tasarısı Arizona Meclisi’nde onaylanırsa yasalaşmış olacak. Ancak ABD Anayasası’na göre her eyalet kendi para birimini kullanamıyor. Yasa tasarısının onaylanması halinde ABD’de tartışma konusu olması bekleniyor.

Kripto Para Ödemeleri Yaygınlaşıyor: Bitcoin Kullanımı Düşüşte!

Kripto para ile ödeme yapma imkanı sunan BitPay platformu yayınladığı son raporda kripto para ödemelerinde hangi kripto paraların daha fazla kullanıldığını açıkladı. Bu rapora göre 2022 yılında kripto para ile ödeme yapan kullanıcıların yüzde 65‘i Bitcoin’i, yüzde 15 ise Ethereum’u kullanıyor.

2020 yılında Bitcoin kullanım oranı ise yüzde 92 seviyelerindeydi. Bu da Bitcoin’i bu konuda güç kaybettiğini gösteriyor. Bitcoin tarafından kullanılan Blockchain ağının verimsiz olduğu, yavaş ve oldukça pahalı bir ağ olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin Lightning Network teknolojisi geliştirilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.