Puma Metaverse adımı atmaya hazırlanıyor

Puma Metaverse

Puma Metaverse adımı atmaya hazırlanıyor

ABONE OL 

Adidas ve Nike‘ın ardından Puma da Metaverse adımı atmaya hazırlanıyor. Ünlü şirketlerin sanal gerçeklik temelli Metaverse teknolojisini kullanması sektör adına oldukça büyük gelişmeler olarak kabul ediliyor.

Puma Metaverse Adımı Atacak!

Almanya merkezli dünya devi spor giyim markası Puma, rakibi olan Adidas ve Nike gibi Metaverse adımı atıyor. Metaverse mağazalarıyla ayakkabı ve giyim sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen şirketler, bu teknolojisinin daha çabuk kabul görmesinde etkin rol oynayacak.

Puma, 11 Ocak tarihinde sanal gerçeklik sayesinde ürün satışı gerçekleştirebileceği bir marka için patent başvurusu yaptı. Başvuruda şu ifadeler yer aldı:

Sanal gerçeklik oyun hizmetleri ve eğlence hizmetleri için etkileşimli bir web sitesi ve bilgisayar uygulama yazılımı sağlamak. Çevrimiçi, indirilemeyen sanal ayakkabı, giysi, şapka, gözlük, çanta, spor çantası, sırt çantası, spor ekipmanı, sanat, oyuncaklar, aksesuarlar, dijital animasyonlu ve animasyonsuz tasarımlar ve karakterler, avatarlar, dijital kaplamalar ve sanal ortamlarda kullanım için kaplamalar.

Puma Metaverse adımı atmaya hazırlanıyor

Nike Metaverse Adımını Adidas’ın Hemen Ardından Atmıştı

Dünya devi şirketler kripto para piyasası ile popülerlik kazanan Metaverse teknolojisini kullanmaya başlıyor. İlk olarak Adidas’ın bu konuda uzman üç isim ile anlaşması ve ardından Nike şirketinin NFT Sneaker Studio‘yu satın alması Metaverse hakkındaki ilgisini açıkça gösteriyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in Metaverse açıklaması ile birlikte Metaverse odaklı kripto para projelerinin fiyatları artmış ve dünyanın yeni gündemlerinden birisi Metaverse olmuştu. Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yaptı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir