Crypto.com hacklendi mi? İşte detaylar

Crypto.com hacklendi mi

Crypto.com hacklendi mi? İşte detaylar

ABONE OL 

Kripto para piyasası dün gece saatlerinden itibaren kripto para borsası Crypto.com‘un hacklendiğini konuşuyor. Ancak borsa bu iddiaları yalanlıyor.

Crypto.com Hacklendi mi?

Kripto para borsası Crypto.com’un hacklendiği ve 15 milyon dolarlık fon kaybı yaşadığı iddia ediliyor. Blockchain araştırmacıları PeckShield tarafından ortaya atılan iddiada, borsanın cüzdanlarından 4.830 Ethereum (yaklaşık 15 milyon dolar) çalındı. Bu varlıklar 48 parça 100 ETH ve 3 parça 10 ETH şeklinde çekildi.

Crypto.com çekim işlemlerini durdurdu ve tüm kullanıcıların Google 2FA güvenlik şifrelerini sıfırlamaları istendi. Crpyto.com CEO’su Kris Marszalek yaptığı açıklamada siber saldırıya maruz kalınmadığını ifade etti. Ancak varlıkların borsadan çekilmesi hack iddialarını güçlendiriyor. CEO yaptığı açıklamada herhangi bir müşteri fonunun kaybolmadığını ve olayın detaylarını yakında anlatacağını ifade etti.

AscendEX Hacklenmişti

Kripto para projeleri ve kripto para borsaları siber saldırılara karşı her ne kadar hazırlıklı olsa da siber saldırılardan kurtulamıyorlar. Özellikle DeFi projelerinde duyduğumuz siber saldırıların aksine bu defa bir kripto para borsası hacklendi. AscendEX isimli kripto para borsası siber saldırıya maruz kalarak 78 milyon dolarlık varlığını kaybetmişti.

Bu varlığı 60 milyon dolar değerinde Ethereum tabanlı token, 9.2 milyon dolar değerinde Binance Smart Chain token ve 8.5 milyon dolar değerinde Polygon token’ı oluşturuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir