PUBG Mobile rekor kırmaya devam ediyor! Dev kazanç

PUBG Mobile rekor kırmaya devam ediyor

PUBG Mobile rekor kırmaya devam ediyor! Dev kazanç

ABONE OL 

Bilgisayar versiyonundan mobile çevrilen ve mobilde oynanmaya başladığı günden beri dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG Mobile rekor kırmaya devam ediyor.

Sürekli olarak yeni haritalar, oyun modları ve özellikler eklenen oyun popülerliğini günden güne arttırmaya devam ediyor. En son Gizemli Orman Modu ile gündeme gelen oyunun son rakamlarının ortaya çıkardığı durum tüm popülerliğinin boş olmadığını kanıtladı.

PUBG yapımcısı Tencent'ten önemli hamle! - SANAL BASIN

PUBG Mobile şu an dünyanın en çok indirilen, en çok oynanan ve en çok haberi yapılan mobil oyun olarak adını büyük harflerle tarihe yazdırıyor. Bir dönem yaşadığı hile problemleri yüzünden sorunlar yaşasa da bu durumu çabuk atlatan oyun şimdi de Hindistan’da 175 milyon yükleme ile en üst noktayı görmüş durumda. Dünya genelinde ise 734 milyon indirme ile zirvede yer alıyor.

Oyunun indirme ve oynanma sayıları bu denli yüksekken para açısından kazancı da merak edilen bir durumdu. Sensor Tower tarafından yayınlanan raporda oyunun gelirleri paylaşıldı ve en yakın rakibine attığı büyük fark ortaya çıktı.

PUBG Mobile rekor kazanca ulaştı

PUBG Mobile oyunu kazanç açısından en yakın rakibi olan Garena Free Fire oyununun yaklaşık on katı daha fazla kazanç elde ederek 3 milyar dolar kazanca ulaşmış durumda.

PUBG-Mobile-yeni-bir-rekor-pubg-mobile-gelirleri-00

PUBG Mobile oyununu Garena Free Fire oyunu 300 milyon dolar ile takip ediyor. Knives Out 260 milyon dolar, Call of Duty: Mobile ise 220 milyon dolar ile listede yer bulmuş durumda.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir