PS5 ve Xbox Series X oyunlarının uçuk fiyatları belli oldu

PS5 ve Xbox Series X oyunlarının uçuk fiyatları belli oldu

PS5 ve Xbox Series X oyunlarının uçuk fiyatları belli oldu

ABONE OL 

2020 yılının sonlarına doğru çıkacak olan yeni nesil oyun konsolları PS5 ve Xbox Series X oyunlarının fiyatları belli oldu ve zamlı fiyatlar oldukça şaşırttı.

Bir süredir merakla beklenen PlayStation 5 ve Xbox Series X bir aksilik çıkmaması halinde 2020 yılının son çeyreğinde satışa çıkacak. Konsolların fiyatları az çok belli olmuşken çıkışına yaklaştıkça merak edilen bir konu daha ortaya çıktı. Konsollarda oynanan oyunların fiyatları son zamanlarda oldukça fazla sorulmaya başlandı.

PS5 ve Xbox Series X oyunlarının uçuk fiyatları belli oldu

Oyunların fiyatları şirketlerin açıkladıkları bilgilere göre 59-69 dolar arasında gidip geliyor. Yakın bir zamanda 2K Games’in oyunlarının yeni nesil konsollarda eskilerine göre daha pahalı olacağını, oyunların standart sürümlerinin 69 dolardan başlayacağını açıklamıştı.

2K Games’in açıklamasına diğer oyun yapımcısı şirketler de destek verdi ve yapımcılar ortak bir kararla 69 dolar satış fiyatının makul bir fiyat olduğuna karar verdi.

Türkiye’de vergilerin de yüksek olması nedeniyle oyun fiyatlarının ortalama 600-700 TL olması bekleniyor. Bu fiyat da ülkemizdeki oyun sektörü için oldukça yüksek ve oyun severlerin bu konuda bir şey yapıp yapmayacağı bilinmiyor ancak bu fiyatlarla hiçbir şirket ülkemizde hedeflediği satış rakamlarına ulaşamayabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir