PS5 genişletilebilir depolama alanı beklenenden geç çıkacak

PS5 genişletilebilir depolama alanı beklenenden geç çıkacak

PS5 genişletilebilir depolama alanı beklenenden geç çıkacak

ABONE OL 

PlayStation 5 oyun konsolunda başlangıçta 667 GB depolama alanı oyun kurulumları için kullanılacaktı ancak oyun konsolu genişletilebilir depolama alanı ile 825 GB’lık depolama alanıyla gelecekti. Açıklanan son bilgilere göre genişletilebilir depolama özelliği başlangıçta gelmeyecek, başlangıç yerine bu özellik ilerde bir güncelleme olarak gelecek.

Sony, yapacağı uyumluluk testinin ardından sorunsuz bir şekilde çalışan SSD’lerin listesini yayınlayacak. Şimdilik sürücü üreticilerinin hangi özelliklerin sorunsuz çalışacağını bilmemesi nedeniyle PS5 ile uyumlu SSD üretilemiyor. Bu yüzden Sony’nin oyun konsolunda bulunan depolama alanı ile yetinmek ve muhtemelen şirketin üreteceği özel SSD’leri beklemek zorunda kalacağız.

Genişletilebilir Depolama Alanı Özellikleri

PlayStation 5, SSD için standart bir M2 yuvasına sahip ancak yeni PCle 4.0 sürücüleri, konsolun dahili SSD’siyle eşleşebilecek. Bu da konsolun hızını 4 kat arttırarak 5.5 GB/sn hıza ulaştıbilecek.

  • PlayStation 4 oyunları ve verileri PlayStation 5’e nasıl aktarılır:

PS5 İçin Özel Kapak Üretilmeyecek! Sony Açıklamıştı

Sony yetkilileri tarafından durumla ilgili ulaşılan özel kapak üreticisi tarafından “Sony’nin avukatları bu durumun firmanın fikri mülkiyetlerine aykırı olduğunu bize iletti. Bu kapakları herhangi bir ülkede satmaya ve dağıtmaya devam edersek mahkemeye çıkarılacağımızı dile getirdiler.” açıklaması yapıldı.

Sony’nin PS5 oyun konsolu için kendisi özel kapak tasarlayıp satacak mı henüz bilinmiyor ancak üçüncü parti satıcılarının engellenmesi ve buna rağmen kapağın çıkarılabilmesi şirketin kendi tasarımlarını satma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir