iPhone 13 kamera detayları ortaya çıktı

iPhone 13 kamera

iPhone 13 kamera detayları ortaya çıktı

ABONE OL 

iPhone 12 serisinin tanıtılmasının üzerinden 1 ay bile geçmemesine rağmen Apple, iPhone 13 serisi üzerinde çalışmaya başladı. Ice Universe tarafından ortaya atılan iddialarla birlikte iPhone 13 serisi hakkında fikir edinilmeye başlandı.

iPhone 13’ün tıpkı iPhone 12 serisinde olduğu gibi dört farklı ekran boyutuyla karşımıza çıkması bekleniyor. 5.4 inç, 6.1 inç, 6.1 inç, 6.7 inç boyutlarında olması beklenen iPhone 13 serinin 120 Hz OLED ekrana sahip olacağı da gelen iddialar arasında yer alıyor.

İşte iPhone 13 Kamera Detayları

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo iPhone 13 kamera detayları hakkında sızıntılarda bulundu. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde f/1.8 diyafram değerine sahip ultra geniş açı kamerası bulunacak. Ayrıca ultra geniş açı kameralarında otomatik netleme bulunmasına da kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 12 serisindeki bu diyafram değerinin f/2.4 olduğunu da belirtmek gerekiyor.

iPhone 13 Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Ortaya çıkan bilgilere göre akıllı telefon modelinde iPhone 12 serisinde olduğu gibi yine ekran içi Touch ID olmayacak. Önceki bilgilerle çelişen bu bilgi yeni modellerde Touch ID bekleyen kullanıcıları üzmüş durumda. Ayrıca akıllı telefon Face ID sensörlerini ve ön kamerayı barındırmak için geniş çentikli bir ekrana sahip olabilir.

Daha önceden de ortaya çıkan bilgi yeniden karşımıza çıktı ve iPhone 13’ün 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı belirtildi. Ayrıca serinin bazı modellerinde (ya da tümünde) 1 TB depolama seçeneğinin de sunulacağı ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir