POCO F3 modeli Redmi K40 özellikleriyle geliyor!

 POCO F3 modeli Redmi K40 özellikleriyle geliyor!

Geçtiğimiz hafta duyurulan Redmi K40 serisinin ardından gözler bir dönem Xiaomi’nin alt markası olan ancak daha sonra şirketten ayrılarak bağımsız olan POCO‘ya çevrildi. POCO tarafından yakında duyurulması beklenen F3 modelinin Redmi K40 özelliklerine sahip olacağı kesinleşti.

POCO F3 Modeli FCC’de Göründü

FCC‘de özellikleriyle birlikte karşımıza çıkan akıllı telefon özellik olarak Redmi K40’a tıpa tıp benzeyecek.

Gücünü Snapdragon 870‘den alacak olan akıllı telefon 6 GB ile 12 GB arasında RAM ve 128 GB, 256 GB depolama kapasitesiyle karşımıza çıkacak. Yine Redmi K40 gibi 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açı kamerası ve 5 megapiksel makro kamerasının oluşturduğu üçlü kamera yerleşimi ile kutusundan çıkacak.

6.67 inç Super AMOLED ekranı ve üzerinde 20 megapiksel ön kamerası ile duyurulacak olan akıllı telefon 33W hızlı şarj destekli 4.520 mAh bataryasıyla kutusundan çıkacak. İşletim sistemi olarak Android 11, kullanıcı arayüzü olarak ise MIUI 12 ile karşımızda olacak.

POCO F3 modeli Redmi K40 özellikleriyle geliyor!

Redmi K40 Özellikleri

6.67 inç FHD+ AMOLED ekrana ve üzerinde 20 megapiksel ön kameraya sahip olan akıllı telefon gücünü Snapdragon 870‘den alıyor. 6 GB, 8 GB RAM ve 64 GB, 128 GB depolama kapasitesine sahip olarak kutusunda çıkıyor. Redmi K40, işletim sistemi olarak Android 11, kullanıcı arayüzü olarak ise MIUI 12 ile karşımıza çıkıyor.

120 Hz ekran yenileme hızı da yine kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Arka kısmında 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açı kamerası ve 2 megapiksel makro kamerasının oluşturduğu üçlü kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Redmi K40, 33W hızlı şarj destekli 4.520 mAh bataryası ile kutusundan çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir