PlayStation 5’in özellikleri resmen belli oldu

 PlayStation 5’in özellikleri resmen belli oldu

Sony merakla beklenen oyun konsolu serisinin 5. olan PlayStation 5 hakkında teknik özellikleri duyurdu. PlayStation 5’in duyurulma tarihi yaklaştıkça tahminlerde arttı. Ancak bugün yapılan açıklamalarla PlayStation 5’in özellikleri resmen belli oldu.

Tasarım olarak bir önceki model olan PlayStation 4’ten tamamen farklı olması beklenen PlayStation 5’e ait olduğu iddia edilen görseller sosyal medyada dolaşmaya başlamıştı. İşte o görsel:

PlayStation 5’in özellikleri resmen belli oldu

AMD Zen 2 işlemciye sahip olan model 3.5 GHz işlemci hızına sahip olacak. 16 GB DDR6 RAM‘e sahip olacak olan PlayStation aynı zamanda SSD desteği de sunacak. PlayStation 4’te 1 GB veri için 20 saniye ön yükleme süresi bulunurken PlayStation 5’te 2 GB veri 27 saniyede ön yükleme süresi olacak.

Sony’in PlayStation 4’ün piyasaya sürmesinin üzerinden tam 7 yıl geçti ve PlayStation hayranları merakla PlayStation 5’i bekliyor. Bilindiği gibi PlayStation 4, 2013 yılında 399 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

4K Blu-ray desteğine sahip olacak olan PlayStation 5’in bu yılın son aylarında satışa sunulması bekleniyor. Yaklaşık olarak 470 dolar (3050 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy M21 tanıtıldı! İşte özellikleri

Moto G8 Power Lite özellikleri sızdırıldı

OnePlus logosunu değiştirdi

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir