Playstation 5’in ağırlığı dudak uçuklattı

 Playstation 5’in ağırlığı dudak uçuklattı

Playstation 5’in ağırlığı dudak uçuklattı. Sony, birkaç ay önce Playstation 5’in donanım özelliklerini resmen açıkladı. O zamandan beri, Playstation 5 hakkında çok daha fazla bilgi edindik. 

Playstation 5’in ağırlığı dudak uçuklattı

Sony PS5

PlayStation 5’in düzenli olarak taşımak isteyeceğiniz bir cihaz olmadığını bilmek sizi ilgilendirebilir. Amazon PS5 ön sipariş sayfasındaki bilgilere göre, Playstation 5’in ağırlığı 4.78Kg’dir. Bu, 2.8Kg ağırlığındaki PS4’ten yaklaşık 2kg daha ağırdır. Microsoft’un son Xbox’ı da 4.45Kg ağırlığında. Bu, PS5’ten sadece biraz daha hafif olduğu anlamına geliyor.

Sony PlayStation 5, özel bir AMD 8 çekirdekli 3.5GHz Zen 2 CPU, 36 set CU birimi içeren özel bir RDNA 2 GPU, 10.28 TFLOP’ların bir kayan noktalı bilgi işlem yeteneği, 16GB GDDR6 bellek, özel 825GB SSD ve bir 4K UHD Blu-ray sürücüsü içeriyor. Grafik frekansı 2,23GHz’e kadar ve 120Hz / 8K çıkışı, 3D ses efektlerini vb destekliyor.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Sony‘nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 Türkiye fiyatı beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı. Posta gazetesinin internet sitesine gönderilen bir görselde yeni tanıtılan oyun konsolunun fiyatı yer alıyor. Ancak bu iddianın doğruluğu henüz kanıtlanmadı.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Sızdırıldı

PlayStation 5 Türkiye fiyatının 7.999 TL olacağı sızdırıldı. Henüz doğruluğu kanıtlanamayan görsel Posta gazetesinin internet sitesine gönderildi. Bir tedarikçinin stok bilgi ekran görüntüsü olduğu anlaşılan görsele göre Sony‘nin yeni oyun konsolu ülkemizde 7.999 TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Henüz satış tarihine de dair net bir bilgi olmaması sebebiyle önümüzdeki günlerde daha net bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

İşte PlayStation 5 Türkiye fiyatını gösteren o görsel:

PlayStation 5, 11 Haziran’da Tanıtılmıştı

Playstation 5’in ilk özelliği 825 GB boyutunda bir SSD’ye sahip olması oldu. Bu SSD’nin en büyük özelliği ise bilgisayarlarda kullandığımız SSD’den daha hızlı olması.

Ayrıca ses sistemi olarak 3D ses sistemi bulunacak bu şekilde aynı anda oradaymış gibi hissetmenizi sağlayacak. Playstation 5 4K Ultra Blu-Ray özelliği ve RTX ekran kartlarının özelliği olan Ray Tracing yani Işın İzleme özelliği gelecek.

Playstation 5 Teknik Özellikleri

  • İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında
  • GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
  • GPU mimarisi: AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2
  • Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
  • Dahili depolama: 825 GB SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
  • Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir