PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam yapıldı

PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam yapıldı

PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam yapıldı

ABONE OL 

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmaların sonunda beklenen oldu ve PlayStation 5 Türkiye fiyatına zam yapıldığı açıklandı.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatına Zam Yapıldı

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar Türkiye’de neredeyse her ürünün fiyatına net bir şekilde yansımaya devam ediyor. Her sabah zam haberiyle uyandığımız günlerde bir zam haberi de PlayStation 5 almayı düşünenleri üzmüş oldu. Sony, sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile PlayStation 5 fiyatına zam yaptığını açıkladı.

Yapılan zamla birlikte Türkiye fiyatı 7.500 TL olan PlayStation 5’in yeni fiyatı 12.000 TL’ye ulaştı. Fiziksel mağazalarda iki kontrolcü ile birlikte 8.400 TL’ye satılan yeni nesil oyun konsolunun yapılan zamla birlikte iki kontrolcü ile birlikte fiyatının 13.000 TL – 13.500 TL arasında olması bekleniyor.

Bir süredir internetten satışı gerçekleştirilmeyen ve fiziksel mağazalarda satılan PlayStation 5 oyun konsolunun stoklarının yenilenmesi ve internet satışına tekrar açılması bekleniyor.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı yapılan zamla birlikte 12.000 TL oldu.

PlayStation 4-5 Satış Miktarları Açıklandı

Yayınlanan rapora göre çıktıkları günden bugüne PlayStation 4-5 satış oranlarında dikkat çeken detay son zamanlarda PS5’in satış miktarlarında PS4’ü geçmesi oldu.

PlayStation 5 oyun konsolu, bir önceki yıla göre 600 bin adet daha az satarak toplamda 17.2 milyon adet, PlayStation 4 ise bir önceki yıldan 1.2 milyon daha az satarak toplamda 116.8 milyon adet satış gerçekleştirdi. Konsolların son 3 aylık raporlarında ise PS5’in 3.9 milyon, PS4’ün 200 bin adet satıldığı görünüyor.

Sony tarafından açıklanan raporlara göre PS Plus abonelik sayısı da 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle 48 milyon olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir