Playstation 5 tanıtım tarihi açıklandı

Playstation 5

Playstation 5 tanıtım tarihi açıklandı

ABONE OL 

Playstation 5 tanıtım tarihi açıklandı. Uzun zamanadır beklenen haber Playstation 5’in çıkış tarihi açıklandı. Daha önce sadece Sony tarafından onaylanan bilgi Playstation 5’in Oyun konuluydu.

Playstation 5 tanıtım tarihi açıklandı

Uzun zamandır beklenen oyun konsolu hakkında bir çok teori ve fikir paylaşıldı. Bunlar içinde ne zaman lansmanı yapılacağı da tahmin edildi. En çok tahmin 3 Haziran 2020 üzerindeydi. Sony Playstation 5 için yaptığı açıklamada bu tahmini yanlış olduğunu kanıtladı. Ama bu tahmin lansmanın yapılacağı güne en yakın tahmin oldu.

Yapılan tahminlere göre bu lansman asıl lansman olmayacak. Bazı teknik detaylar verilecek. Bunun sebebi ise Microsoft firmasının Xbox ile karşılık vermesi olacak. Tüm detayları söylemeyerek. Diğer firmaya fikir vermeyecek.

Sony Twitter hesabından bir video paylaştı. Paylaştığı video’da Playstation 5’in oyun konsolu göze çarparken alt tarafta bilgilendirici bir yazı bulunuyor. Yazıda şunlardan bahsediliyor.

Oyunların geleceğine göz atmak için 4 Haziran Perşembe günü Pasifik saati ile 13:00’da bu linkte bulunun.

Sony şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Jim Ryan etkinlik için şunları dile getirdi:

“PlayStation 5 için geliştirilen oyunlar, dünya çapındaki yenilikçi stüdyolardan geliyor ve bu sektördeki en iyi markaları temsil ediyor.”

“Hem büyük olan oyun stüdyoları hem de küçük olan stüdyoları, PlayStation 5’in donanımsal potansiyelini ortaya çıkaracak olan oyunlar geliştirmek konusunda zorlandılar. Bu etkinlik bir saatten fazla sürecek ve bu heyecanı, ilk kez, hep birlikte deneyimleyeceğiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir