İlk yerli siber güvenlik programı: HAVELSAN Bariyer

İlk yerli siber güvenlik programı: HAVELSAN Bariyer

İlk yerli siber güvenlik programı: HAVELSAN Bariyer

ABONE OL 

Türkiye’de veri sızıntılarını önleme adına yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan HAVELSAN Bariyer, ilk yerli siber güvenlik programı olarak karşımıza çıkıyor. Bariyer’in hem uluslararası hem de ulusal güvenlik adına uygunluk sertifika süreçleri tamamlandı.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, kritik kurumlarımızın veri güvenliğinin sağlanması için en ideal ürünü ortaya çıkardık. Süreç içinde ürün geliştirme çalışmalarımız devam edecek.” açıklamalarında bulundu.

HAVELSAN Bariyer, veri sızıntılarını önleme yazılımları alanında ülkemizde ilk kez Uluslararası Ortak Kriterler kapsamında yüksek güvenlik derecesi niteliğinde olan “EAL 4 Sertifikası” belgesini geçen sene aldı ve alanında TRTEST Ürün Uygunluk Sertifikası’nı kazanan ilk ürün oldu.

Son senelerde bilgi güvenliğinin ülkelerin milli güvenliğiyle doğrudan ilişkili hale geldiğinin altını çizen HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “Siber güvenliğimiz, adeta ülke sınırlarımızın Mehmetçiklerimiz ve milli silahlarımızla korunması gibidir. Siber dünyada en önemli silahımız, milli siber güvenlik ürünlerimizdir. Ürünlerinizin milli olmadığı yerde, siber güvenliğimizden söz edemeyiz. Bu açıdan HAVELSAN olarak yerli ve milli siber güvenlik ürünlerini geliştirmeyi milli bir görev, bir misyon olarak görüyoruz. HAVELSAN Bariyer de ulusal ve uluslararası tüm kriterleri karşılayan, ülkemizin en önemli milli siber güvenlik ürünü oldu.” ifadelerini kullandı.

HAVELSAN Bariyer

Gönderilen ve alınan e-posta içeriklerinin ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinin takip edilmesi ve engellenmesini sağlayan HAVELSAN Bariyer, USB gibi veri taşıma cihazlarına, tak çalıştır veri cihazlarına ve akıllı telefonlara kurulum verilerinin aktarılmasını engelleme ya da izin verme gibi seçenekler de bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.