PlayStation 5 PS4 oyunlarını destekleyecek mi?

PlayStation 5, PS4 oyunlarını destekleyecek mi?

PlayStation 5 PS4 oyunlarını destekleyecek mi?

ABONE OL 

PlayStation 5’in resmi lansmanının dün düzenlenmesinin ardından akıllara gelen birkaç soruya yanıt vermek için şirket CEO’su Jim Ryan bugün bir gazeteye demeçler verdi ve PlayStation 5 PS4 oyunlarını destekleyecek mi sorusuna açıklık getirdi.

Dün akşam fiyatı ve tanıtım oyunlarıyla lansmanı düzenlenen PlayStation 5 için akıllara takılan soruları yanıtlamak için CEO Jim Ryan, bugün Washington Post’a konuştu. Konuşmasında birçok soruya yanıt veren Ryan, en çok merak edilen soru olan yeni konsolun eski oyunları destekleyip desteklemeyeceği konusunda da oyuncuları mutlu edecek olan bir yanıt verdi.

PlayStation 5 PS4 oyunlarını destekleyecek mi?

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, bugün yaptığı bir açıklamada PlayStation 5 ile ilgili bilgiler verdi ve Ryan, PlayStation 5 konsolunun, PS4 oyunlarının yüzde 99’una destek vereceğini ve PS4 oyun konsolunun 3-4 yıl daha destekleneceğini belirtti.

2013 yılında tanıtılan ve ilk gününde 1 milyon adet satan PlayStation 4, 7 yıldır şirketi ileri seviyeye taşımaya devam ederken, iki haftanın sonunda 2.1 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Ryan’ın açıklamalarına göre PlayStation 5 oyun konsolu sayısı, 2013 yılında piyasaya sürülen PlayStation 4 sayısından çok daha fazla olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir