Plague Inc. yeni oyun modu: Virüsü durdur

Plague Inc. yeni oyun modu: Virüsü durdur

ABONE OL 

Plague Inc. yeni oyun modu yayınlayacak. Bu modda bu sefer virüsü yaymayacağız virüsü durdurmaya çalışacağız. Plague Inc. oyuncuların dünyaya yeni bir patojen bulaştırmaya çalıştığı bir strateji oyunudur. Korona virüs salgınının başlangıcında oyunun popülerliği giderek arttı. 

Şimdi, geliştirici Ndemic Creations, Plague Inc.’in çalışmalarında oyuncuların ölümcül bir salgının dünyayı ele geçirmesini durdurmaya çalışacağı yeni bir oyun modunu getireceğini belirtti.

Ndemic Creations, Pazartesi günü yayınladığı bir yazıda, patojeni küresel hakimiyetten durdurmak, hastalığı yönetmek, sağlık sistemlerini iyileştirmek ve karantinaya alma, sosyal uzaklaşma ve kamusal alanların kapatılması gibi gerçek dünyadaki eylemleri kontrol etmek için stratejik bir modun geleceğini belirtti.

Plague Inc. yeni oyun modu: Virüsü durdur

Ndemic Creations, yeni modun ne zaman çıkacağını belirtmedi. Ancak tüm oyuncular için ücretsiz olacağını söyledi. Geliştirici ayrıca , Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonuna (CEPI) ve Dünya Sağlık Örgütü’nün  COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonuna 250 bin dolar bağışta bulunduğunu söyledi. 

Oyunun yapımcısı “Sekiz yıl önce, gerçek dünyanın bir Plague Inc. oyununa benzeyeceğini veya çok fazla oyuncunun Plague Inc.’i gerçek bir salgından geçmelerine yardımcı olmak için kullanacağını hiç düşünmemiştim” dedi.

Oyunun yapımcısı James Vaughan Salı günü yaptığı açıklamada “COVID-19 için bir aşı bulmaya çalışırken DSÖ ve CEPI’nin hayati çalışmalarını desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi. Ayrıca Plague Inc. PC, PS4, Xbox One, iOS ve Android’de oynanabiliyor. 

Plague Inc. Oyunun Amacı Nedir?

Plague Inc özet olarak bir simülasyon oyunudur. Temel amacınız bakteri, virüs ve benzeri birçok organizma yardımıyla dünyaya çeşitli yollarla yayacağınız hastalığın, insanlığın sonunu getirmesini sağlamaktır.

Oyundaki Hastalıkların Çeşitleri

Oyunun iki farklı kategoride salgın hastalık türleri mevcut: İlki klasik bakteri ve virüs tipleri iken, ikincisi de özel ve insanlık tarihinde yer etmiş ya da edecek- türden virüslerdir.

Klasik Hastalık Türleri:
  • Bakteri: En yaygın hastalık çeşididir. Sınırsız potansiyele sahiptir.
  • Virüs: Kontrol etmesi zor olan devamlı olarak mutasyona uğrayan bir patojendir.
  • Mantar: Mantarsal sporlar, uzak mesafelere çok çaba sarf etmeden ulaşabilirler.
  • Parazit: Parazitsel yaşam tarzı, DNA’nın neredeyse her gün yaşadığımız enfeksiyonlara karşı kendini yenilemesini önler.
  • Prion: Yavaş, zor fark edilir ve aşırı derecede karışık bir patojen olarak prionlar, beynin içinde gizlenirler.
  • Nano-Virüs: Kontrolden çıktığında öldürme tuşuna sahip olan mikroskobik bir makineye dönüşür.
  • Biyolojik Silah: İnanılmaz derecede ölümcül olan bu hastalık, dokunduğu her şeyi öldürür.
Özel Hastalık Türleri:
  • Neurax Solucanı: Beynin derinliklerine gömülü yaşayan ve sizi manipüle edebilen bir çeşit virüs.
  • Zombi Virüsü: Tanımlanmamıştır ve bazı araştırmalar fazlasıyla yenilenebilir yetilere sahip olduğunu söyler.
  • Maymun Gribi: Genetik olarak düzenlenmiştir ve maymunlardaki zeka seviyesini artırır; yalnız insanlar üzerinde henüz test edilmedi.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.