Petrol Bitcoin’i tahtından etti

Petrol Bitcoin’i tahtından etti

ABONE OL 

Petrol dün gece fiyat olarak sıfırlandı ve eksileri gördü. Bunun ne anlama geldiği ise insanları düşündürmeye başladı. Eksi 40 dolarlara kadar gerileyen Petrol fiyatının nerelere ulaşacağı ise tahmin edilemiyor.

Petrol Bitcoin’i tahtından etti

Dünyada etkisini giderek arttıran Korona virüsü sebebiyle insanlar harcamalarının birçoğunu gıda, sağlık ve temizlik için yapmaya başladı. Bu sebepten dolayı dünya üzerindeki binlerce sektör sekteye uğradı. Teknoloji sektörünün başını çektiği sektörler arasında en büyük darbe petrol sektörü aldı. Dün gece petrol fiyatları sıfırlandı ve eksi seviyelere geriledi. Eksi 40 dolara kadar gerileyen petrol fiyatları düşüş oranı bakımından Bitcoin’in tahtına yerleşti. Petrol Bitcoin’i tahtından etti.

Bitcoin tarihinde hiçbir zaman bu kadar fazla oranda bir düşüş yaşamadı. Bu sebepten dolayı Petrol Bitcoin‘in bir dönüm noktasının başlangıç aktörü olabilir.

Petrol Üretimi Devam Ediyor

Dünyanın şu durumunda petrole olan talep günden güne azaldı ve sıfır noktasına çok yaklaştı. Bununla birlikte petrol arzı yani üretimi hala devam ediyor. Herhangi bir mal veya hizmete olan talep azalır ve arz aynı şekilde devam ederse fiyatta düşüşler yaşanır.

Petrol kuyularının üretimi durdurmaları ve daha sonradan yeniden faaliyete geçmelerinin maliyeti ise milyonlarca dolardır. Bu maliyet ile karşı karşıya kalmamak için üretici firmalar üretime devam etti.

Petrol üreten firmaların üretimi durdurmamaları fiyatın eksi seviyelere inmesine sebep oldu.

Üretim kısılabileceği kadar kısıldı ancak tamamen durdurulmadı. Piyasada talebin bu şekilde olmaması ve üretimin aynı şekilde devam etmesi fiyatın bir süre daha eksilerde seyretmesine sebep olacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.