PayPal kripto paraları kullanılabilir hale getirmek istiyor

 PayPal kripto paraları kullanılabilir hale getirmek istiyor

Dünyaca ünlü ödeme sistemi PayPal yaptığı açıklama ile kripto para yatırımcılarının dikkatlerini yeniden üzerine çekti. Bitcoin işlemlerini başlatarak kripto para piyasasına olan bakış açısının daha olumlu hale gelmesini sağlayan PayPal, kripto paraları daha kullanılabilir hale getirmek istiyor.

PayPal Kripto Para Entegrasyonu Üzerinde Çalışıyor

3 Ocak tarihinde PayPal CEO’su Daniel Schulman yaptığı açıklamada şirket kârını ve şirketin planları hakkında bilgileri paylaştı. Bitcoin işlemlerini başlatarak kullanıcı sayısını bir hayli arttıran PayPal, 2020 yılının son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 12 artışla 5.68 milyar dolar kâr elde etti.

Daniel Schulman kâr açıklamasının ardından kripto paraları daha kullanılabilir hale getirmek için anlaşmalı oldukları 29 milyon mağazada kripto paraların kullanılmasını sağlayan bir sistem inşa etmek istediklerini belirtti. Bu sistemi 2021 yılının ilk çeyreğinden sonra hayata geçmesini tahmin ettiğini açıkladı.

PayPal Bitcoin
PayPal kripto paraları kullanılabilir hale getirmek istiyor

Daniel Schulman açıklamalarına şöyle devam etti:

”Hepimiz mevcut finansal sistemin modası geçmiş olduğunu biliyoruz ve işlemlerin günler değil saniyeler içinde tamamlandığı bir gelecek istiyoruz. İşlemlerin tamamlanmasının daha ucuz olması gereken bir gelecek ve tüm insanların finansal sistemin bir parçası olmasını sağlayan bir gelecek hayal edebiliyoruz. Dijital ekonomi, sadece zengin olanlar değil. Daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için kripto paraları, Blockchain teknolojisini ve dijital para birimleri iş birimimize önemli ölçüde entegre etmek için yatırım yapıyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir