PayPal kripto para piyasasına giriş yapıyor

 PayPal kripto para piyasasına giriş yapıyor

Finans devi PayPal kripto para piyasasına giriş yapıyor. Coinbase ile yaptığı işbirliği ile kripto para piyasasında aktif rol oynayan şirket, kendi kripto parasını üreterek daha aktif bir hale gelmek istiyor.

PayPal Kripto Para Geliştiriyor

PayPal 2014 yılından beri Coinbase gibi dünyaca ünlü kripto para borsasıyla beraber çalışıyordu. Bu iş birliği devam ederken Facebook’un kripto parası Libra‘nın yatırımcıları arasında yer alan şirket, Libra’nın ABD devlet yetkililerince eleştirilmesinin ardından projeden ayrıldı.

Avrupa Komisyonu‘na mektup yollayan PayPal, mektupta kripto paralara yönelik yeni ürün ve hizmetleri geliştirdikleri ve sektörü yakından takip ettiklerini belirtti.

PayPal’ın Avrupa Komisyonu’na gönderdiği mektup

PayPal’ın kripto para sektöründeki hacmi ve potansiyeli görmesi sebebiyle böyle bir hamle yaptığı düşünülüyor. Ayrıca bir finans devi olarak var olan son teknolojiyle faaliyetlerini sürdürmek istemesi de oldukça sevindirici.

PayPal Bitcoin İle İlgileniyor

Dünya genelinde 325 milyon kullanıcıya sahip olan PayPal, kullanıcılarının taleplerine kulak veriyor. Kripto para alım, satımı ve kripto para cüzdanı olarak kullanılabilmesi için yakın zamanda duyuruda bulunabilir.

PayPal yoğun talep ile karşı karşıya kalabileceği için birden fazla kripto para borsası ile anlaşacak ve likidite sorununu ortadan kaldıracak. Önümüzdeki üç ay içerisinde kullanıma sunulması beklenen kripto para hizmeti kullanıcıları ve Bitcoin‘i heyecanlandırmaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir