PayPal Bitcoin ve Ethereum alım alt limitini 1 dolara çekti!

 PayPal Bitcoin ve Ethereum alım alt limitini 1 dolara çekti!

PayPal kripto paralara en olumlu bakan şirketlerin başında geliyor. Daha önce Bitcoin alım imkanı sunan PayPal şimdi de Venmo isimli şirketinde Bitcoin ve Ethereum alımlarında alt limiti 1 dolara çekti. Bu da kripto para piyasasının dün gece yaşadığı düşüşü tersine çevirdi.

PayPal Bitcoin Haberi Piyasaya İyi Geldi

Dünyanın en büyük online ödeme şirketi PayPal, Bitcoin alım satımı sunma hizmetinin dışında Venmo isimli mobil ödeme şirketi aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum almak isteyen kullanıcıları sevindirdi. Minimum yatırım yapma limiti birçok kripto para borsasında ve mobil ödeme hizmeti sunan uygulamalarda 10 dolar olarak belirleniyor. PayPal da Venmo isimli şirketi aracılığıyla bu limiti 1 dolara çekti.

77 milyon kullanıcısı bulunan Venmo‘nun bu hamlesi Bitcoin fiyatına olumlu etki etti. Bu hamleyi ilk olarak Venmo‘da uygulayan PayPal‘ın ilerleyen zamanda doğrudan kendisinde de uygulaması bekleniyor.

PayPal Bitcoin ve Ethereum alım alt limitini 1 dolara çekti!

PayPal Bitcoin ile Ödeme Sunmaya Hazırlanıyor!

PayPal kripto paralar ile ilgili sunduğu hizmetleri arttırmaya devam ediyor. Daha önce Bitcoin alım satımı yapmak imkanı tanıyan PayPal, bireylerin ve işletmelerin kripto para ile ödeme yapma ve ödeme almasına imkan tanıyacak.

Ayrıca şirket kripto para varlıklarını ulusal para birimlerine (itibari para birimleri) dönüştürebilme için de gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı. PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para ile ödeme yapma konusunda şu ifadeleri kullandı:

”Kripto para birimlerinin dünya çapındaki işletmelerde alışveriş yapmasını sağlamak, dijital para birimlerinin her yerde bulunmasını ve kitlesel olarak kabul görmesini sağlamanın bir sonraki bölümüdür.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir