Paraguay Bitcoin’i kabul etmek istiyor!

Paraguay Bitcoin

Paraguay Bitcoin’i kabul etmek istiyor!

ABONE OL 

Paraguay tıpkı El Salvador gibi Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmek istiyor. Bu konuda yasa tasarısı hazırlandığı açıklandı. Eğer hazırlanan yasa tasarısı kabul edilip onaylanırsa, Paraguay’ın resmi para birimi Bitcoin olacak.

Paraguay Bitcoin Konusunda Kararlı!

El Salvador, haziran ayının ilk haftasında Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmiş ve bu konuda dünyada bir ilk olmuştu. Büyük ilgi ile takip edilen El Salvador’un ardından bir haberde Paraguay‘dan geldi. Güney Amerika ülkesi de resmi para birimini Bitcoin yapmak için girişimlere başladı. Ülkede bu konuda bir yasa tasarısı hazırlandı. Eğer bu yasa tasarısı kabul edilirse Bitcoin, Paraguay’ın da resmi para birimi olacak.

Geçtiğimiz haftalarda Senegal için de aynı iddia ortaya atılmıştı. Ancak Senegal’den bu konuda bir girişim haberi gelmedi.

Bitcoin fiyatı
Paraguay Bitcoin’i kabul etmek istiyor!

Dünya Bankası El Salvador Açıklaması Yapıldı

Dünya Bankası El Salvador’a Bitcoin konusunda destek olmayacağını ifade etti. Daha önce Dünya Bankası sözcüsü tarafından yapılan açıklamada destek verileceği açıklanmıştı ancak daha sonra şu açıklama yapıldı:

”Hükümet bize Bitcoin konusunda yardım için başvurduysa da çevresel ve şeffaflık eksiklikleri göz önüne alındığında Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir