JP Morgan’dan Bitcoin fiyatı için Grayscale uyarısı!

Bitcoin fiyatı

JP Morgan’dan Bitcoin fiyatı için Grayscale uyarısı!

ABONE OL 

ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan‘ın stratejistleri yaptığı son açıklamada Grayscale tarafından tutulan Bitcoin’lerin satılması halinde Bitcoin fiyatının 25 bin dolar seviyelerine gerileyebileceğini ifade etti.

Bitcoin Fiyatı için Grayscale Uyarısı!

JP Morgan baş stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, daha önce yaptığı Bitcoin fiyatı açıklamalarına yenisini ekledi. Bu açıklamasında dünyaca ünlü kripto para yatırım fonu Grayscale tarafından yönetilen GBTC isimli Bitcoin fonundaki Bitcoin‘lerin satılması halinde fiyatın 25 bin dolar seviyelerine gerileyebileceğini ifade etti.

Temmuz ayında Grayscale yatırımcılarının fonda kilitli olan varlıklarının bir kısmının açılacağını belirten JP Morgan, hiç azımsanmayacak kadar fazla olan Bitcoin sayısına dikkat çekti. Temmuz ayında toplamda 16 bin Bitcoin‘in kilidinin açılacağı ve bununda satışa dönüşme ihtimali olduğunu belirtti.

JPMorgan
JP Morgan’dan Bitcoin fiyatı için Grayscale uyarısı!

JP Morgan, El Salvador Bitcoin Açıklamasını Yorumlamıştı

El Salvador’un Bitcoin hamlesine tepki gösterdi. 9 Haziran tarihinde El Salvador Meclisi‘nde 84 oydan 62’sini alarak Bitcoin‘i ülkenin resmi para birimi olduğu açıklanmıştı. ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan da bu karar hakkında bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde IMF sözcüsü Gerry Rica, El Salvador hakkında bir açıklama yapmış ve şu ifadeler kullanmıştı:

”Bitcoin’in yasal ihale olarak kullanılmasının çok dikkatli analiz gerektiren bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunu gündeme getiriyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yetkililerle istişarelerimizi sürdüreceğiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir