Oyun şirketi Nexon Bitcoin satın aldı!

Nexon Bitcoin

Oyun şirketi Nexon Bitcoin satın aldı!

ABONE OL 

Bitcoin satın alan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Son olarak oyun şirketi Nexon, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Nexon Bitcoin Satın Aldı!

Güney Kore ve Japonya merkezli oyun şirketi Nexon, 58.226 dolar fiyatıyla 1.717 Bitcoin satın aldı. Şirket bu alımın sebebini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Nexon, nakit varlıkların alım gücünü sürdürmek amacıyla bu alımı gerçekleştirdi.

100 milyon dolar ödeme yapan şirket, Bitcoin‘in fiyatının yüksek olmasına aldırış etmeden Bitcoin satın alması dikkatlerden kaçmadı. Şirket tarafından yapılan açıklama:

Oyun şirketi Nexon Bitcoin satın aldı!

Tesla Bitcoin Sattı!

Elon Musk tarafından kurulan Tesla şirketi 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Şirketin dün yayınladığı 2021 yılının ilk çeyrek raporunda 272 milyon dolar değerinde Bitcoin’in satıldığı dikkatleri çekti. Bu satışın sebebi bir hayli merak ediliyordu. Çünkü Tesla bu yıl içerisinde bir açıklama yapmış ve Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıklamıştı. Ayrıca elde edilecek Bitcoin’lerin satılmayacağı açıklanmıştı.

Bu satışın ardından gelen tepkiler üzerine Elon Musk bir açıklama yaptı ve Bitcoin satışının neden gerçekleştiğini açıkladı. Elon Musk şu ifadeleri kullandı:

”Tesla bilançoda nakit tutmak yerine alternatif olarak Bitcoin tutarak hızlı şekilde likidite elde edilebileceğini göstermek açısından yüzde 10’luk Bitcoin satışı yaptı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.