Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan etti!

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan etti!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Orta Afrika Cumhuriyeti‘nin Bitcoin‘i resmi para birimi ilan edeceği konuşuluyordu. Bu gelişmelerin ardından Maliye Bakanı açıklama yapmış ve kripto para düzenlemeleri üzerinde durulduğunu açıklamıştı. Ancak Agence France-Presse haberine göre Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan etti.

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i Resmi Para Birimi İlan Etti

Birkaç gündür Orta Afrika Cumhuriyeti‘nin Bitcoin‘i resmi para birimi ilan edeceği konuşuluyordu. Neredeyse tüm dünyada ses getiren bu iddiaların ardından Agence France-Presse tarafından bir haber yapıldı ve Bitcoin’in resmi para birimi ilan edildiği ifade edildi.

Orta Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamında şu açıklama yapıldı:

Bu tarihi kararla birlikte barışın tahsis edilmesi ve ekonomik kalkınma adımları yeni bir safhaya girecektir. Başkan da bu kanunun kabul edilişinde bir tutarlılık gösterecektir. Cumhurbaşkanı ve devletin başı kanunlara bağlı kalarak bu anlamda gereken tüm destekleri verecektir.

Bu adımla birlikte Orta Afrika Cumhuriyeti de dünyanın en cesur ve vizyoner ülkeleri arasındaki yerini alacaktır. Orta Afrika Cumhuriyeti Afrika’da Bitcoin’i yasal para ilan eden ilk ülke olmakla kalmamış aynı zamanda kripto paraları genel olarak regüle eden bir kanunu oybirliğiyle geçiren de ilk ülke olmuştur.

Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para
Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan etti!

Bu İddia Reddedilmişti

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin El Salvador‘un ardından Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden ikinci ülke olacağı konuşulurken Orta Afrika Cumhuriyeti Maliye Bakanı Henri Marie Dondra tarafından açıklama yapıldı ve Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmek gibi bir niyetlerinin olmadığını açıkladı:

Kripto paraların düzenlenmesi için yasal bir çerçeve oluşturma adımları atmaya başladık. El Salvador gibi Bitcoin’i resmi para birimi ilan etme gibi bir girişimimiz yok.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir