OnePlus 9 serisi tanıtım tarihi açıklandı

 OnePlus 9 serisi tanıtım tarihi açıklandı

Daha önce karşımıza defalarca kez sızıntıları çıkmış olan akıllı telefon serisinin tanıtım tarihi nihayet açıklandı. Kameraları İsveç merkezli Hasselblad tarafından üretilecek olan OnePlus 9 serisi şimdiden büyük merak uyandırıyor.

İşte OnePlus 9 Serisi Tanıtım Tarihi!

Daha öncede 23 Mart tarihinde duyurulabileceği iddia edilen OnePlus 9 serisi yapılan resmi açıklamaya göre 23 Mart tarihinde karşımıza çıkacak. Hakkında onlarca sızıntı çıkan serinin tasarımı da karşımıza çıkmıştı.

Arka tarafında iPhone 11 kamera dizilimine benzer bir kamera dizilimi bulunan OnePlus 9 5G‘nin ön kısmında da bizi ekran kasa oranı yüksek bir ekran karşılıyor. Ekranın 6.5 inç Full HD+ olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 120 Hz ekran yenileme hızının da kullanıcılara sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

OnePlus 9 Pro Tasarımı ve Özellikleri

OnePlus 9 Pro, Android 11 ile kutusundan çıkacak. Snapdragon 875 SoC işlemcisiyle Snapdragon 865 işlemcili modellere göre yüzde 20-25 oranında bir performans artışı sunacak. Geekbench raporlarına göre tek çekirdekli testte 1.122 puan, çok çoklu çekirdek testte 2.733 puan alarak kendini kanıtlıyor.

OnePlus 9 serisi tanıtım tarihi açıklandı

Snapdragon 875 SoC işlemciyle beklenen akıllı telefonun 8 GB RAM‘e sahip olması bekleniyor. SoC işlemciyle 8 çekirdekli 1.8 GHz gibi temel bir frekans kullanıcılara sunulacak. DDR5 RAM ile RAM performansını yüksek tutmak isteyen şirket adeta dopdolu bir model ile karşımıza çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir