One UI 5 tanıtıldı! Güncelleme ne zaman dağıtılacak?

One UI 5 tanıtıldı

One UI 5 tanıtıldı! Güncelleme ne zaman dağıtılacak?

ABONE OL 

Samsung düzenlediği geliştiriciler etkinliğinde Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini resmi olarak duyurdu. Kullanıcı arayüzü olarak kullanıcılara ciddi farklılıklar sunacak olan One UI 5‘in ilk olarak hangi modellere gönderileceği de açıklandı.

One UI 5 Tanıtıldı

Android 13 işletim sistemi tabanlı olarak geliştirilen One UI 5, Samsung Developer Conference (SDC)’da duyuruldu. One UI kullanıcı arayüzü yazılımın ana güncellemesi olan One UI 5’in ilk olarak Galaxy S22 serisine gönderileceği açıklandı.

Samsung Galaxy S22 serisinin ekim ayının sonuna kadar itibaren One UI 5 güncellemesi alacağı da etkinlikle belirtildi. Merakla beklenen yazılım güncellemesinin ciddi seviyede stabilizasyon sağlaması bekleniyor.

Diğer modellere de kasım ayından itibaren One UI 5 güncellemesinin gönderilmesi bekleniyor.

One UI 5 tanıtıldı

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir