Apple açıkladı! Airtag uçuş sırasında risk oluşturmuyor

Airtag uçuş

Apple açıkladı! Airtag uçuş sırasında risk oluşturmuyor

ABONE OL 

Apple tarafından duyurulan ve mevcut cihazları kontrol etmeye yarayan Airtag, Alman havayolu şirketi Lufthansa tarafından yasaklanmış ve devre dışı bırakılması gerektiği açıklanmıştı. Apple konu ile ilgili açıklama yaptı.

Airtag Uçuş için Risk Oluşturmuyor

Günümüzde akıllı olan cihaz sayısı arttıkça bu cihazları kaybetmemek için Airtag benzeri ürünlere olan ihtiyaçta artmaya devam ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Alman havayolu şirketi Lufthansa tarafından bagajlar kullanılmaması için devre dışı bırakılması istenmişti.

Ancak Airtag‘leri devre dışı bırakman için bataryasını çıkarmak gerekiyor. Ancak Airtag’lerin bataryaları yalnızca servis tarafından çıkarılabiliyor. Bu sebepten dolayı Apple bir açıklama yaptı ve Airtag’lerin uluslararası uçuş yönetmeliklerine uygun olduğunu ifade etti.

ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi de Airtag’lerin de Bluetooth tabanlı izleyiciler olduğunu ifade ederek uçuşlarda hem bagaj olarak hem de kabin bagajı olarak kullanılabileceğini açıklamıştı.

Apple açıkladı! Airtag uçuş sırasında risk oluşturmuyor

iPhone 14 Plus Stokları Güncellendi! Teslimat Tarihi Öne Çekildi

Apple, iPhone 14 Plus stoklarını hazırladı ve internet sitesindeki teslimat süresini güncelledi. Yapılan güncellemeye göre iPhone 14 Plus satın alan bir kişi 4-6 gün içerisinde akıllı telefonuna ulaşabiliyor.

Teslimat tarihi geçtiğimiz güne kadar Apple’ın internet sitesinde görünmüyordu.

iPhone 14 Serisi Ne Kadar İlgi Görüyor?

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 14 serisinin Pro modellerinin iPhone 13 Pro modellerinden daha fazla talep gördüğü resmi rakamlardan anlaşılıyor. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Plus modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

JP Morgan analistleri tarafından da benzer ifadeler kullanıldı ve Pro olmayan modellerin yeteri kadar ilgi görmediği belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir