NVIDIA piyasa değeri açıklandı! Meta’yı geçti

NVIDIA Piyasa Değeri Açıklandı

NVIDIA piyasa değeri açıklandı! Meta’yı geçti

ABONE OL 

NVIDIA piyasa değeri, Facebook’un yeni çatı şirketi Meta’yı geçti. Özellikle ekran kartı piyasasının lideri konumunda olan dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan NVIDIA, mali raporlarını açıkladı.

NVIDIA Piyasa Değeri Açıklandı

NVIDIA, 2021 yılının son çeyreği mali raporlarını yayınladı. Şirketin en önemli ürünü olan ekran kartlarına olan talep son yıllarda oldukça arttı. Hem kripto para madenciliği hem de oyun sektörünün gelişmesi bu talebin artmasına neden oldu. Özellikle Twitch, YouTube gibi platformlarda yapılan oyun yayınları ve videoları nedeniyle yüksek güçlü ekran kartları son yılların en çok satılan teknolojik ürünlerinden biri oldu. Piyasanın lideri olan NVIDIA da bu süreçte değerini oldukça katladı ve en değerli şirketler listesinde üst sıralara yerleşti.

Şirket en son açıkladığı mali raporlarla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin en değerli 7. şirketi olduğunu açıklamış oldu. piyasa değeri 670 milyar dolara yaklaşan şirket, 630 milyar dolarlık Meta’yı piyasa değeri anlamında geçmiş oldu.

NVIDIA Piyasa Değeri Açıklandı

Bu durumu yalnızca NVIDIA’nın yükselişine bağlamak yanlış olur, Meta şirketinin de bu dönemde oldukça yüksek oranda değer kaybetti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir