Nvidia kripto para madenciliğinden memnun!

Nvidia kripto para madenciliği

Nvidia kripto para madenciliğinden memnun!

ABONE OL 

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Nvidia, kripto para madenciliğinin yaygınlaşmasından bir hayli memnun. Açıklanan rapordan da anlaşılacağı gibi Nvidia tarafından üretilen kripto para madenciliği için üretilmiş olan kripto para madencilik işlemcisinin (CMP) satışları sayesinde 2020 yılının son çeyreğinde 155 milyon dolar gelir elde etti.

Nvidia Kripto Para Madenciliği Sayesinde Büyük Gelir Elde Etti

Kripto para madenciliğinin yapılabilmesi için gerekli olan en temel birim ekran kartları. Ekran kartlarının performansının fazla olması kripto para madenciliğinin verimini arttırıyor. Bu da güçlü ekran kartlarına olan talebi arttırıyor. Nvidia da bu talebi karşılamak adına kripto para madencilik işlemcisi (CMP) üretti. Büyük ilgi çeken bu ürün Nvidia şirketine 155 milyon dolar gelir sağladı.

Nvidia kripto para madenciliği için özel üretilen Kripto Para Madencilik İşlemcisi (CMP)

Nvidia CEO’su Jensen Huang tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama:

”CMP’lerin madencileri tatmin edeceğini ve profesyonel madenlerde kalacağını umuyoruz. CMP daha iyi verim sağlıyor ve bunları üretmek bizi GeForce üretimimizi etkilemiyor.”

Nvidia, 2021 yılının ilk çeyreğinde bu gelirin 400 milyon dolara yükselmesini bekliyor. Nvidia, 2020 yılında 4.82 milyar dolar gelir beklerken 5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. 2019 yılı ile karşılaştırıldığında da yüzde 61 oranında bir gelir artışı yaşayan şirket dikkatleri üzerine çekti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir