Nvidia Bulut sistemli oyunların satışına başladı

Nvidia Bulut sistemli oyunların satışına başladı

ABONE OL 

Nvidia Bulut sistemli oyunların satışına başladı. Nvidia’nın PC, Mac ve Android için bulut oyun hizmeti uygulamalarını resmi olarak kullanıma sunması, beta sürümünde neredeyse iki yıl geçtikten sonra herkese açılıyor olması oyun severleri mutlu etti.

Nvidia’nın GeForce Now (GFN) bulut oyun hizmeti, şirketin  Nvidia Shield  yayın akışında bir süredir mevcut, ancak PC, Mac ve Android telefonların sürümleri nihayet beta sürümü çıktı. Nvidia Bulut sistemli oyunların satışına başladı.

Nasıl Çalışır

GeForce Now Android , PC veya Mac uygulamasını yükler, bir hesap oluşturur veya oturum açar ve ardından kitaplığınıza eklemek için oynamak istediğiniz oyunları aramaya başlarsınız.

Oyunlar ikiye ayrılır: “anında erişim” ve “tek oturum”. Anlık erişim oyunları resmi olarak desteklenir: Nvidia’nın sunucularına önceden yüklenir, güncel tutulur, akış için optimize edilmiştir ve GFN uygulamalarında bulunabilir. Yaklaşık olarak 50 – 60 ücretsiz oynanabilir oyun sunar. Tek seanslı oyunlar için, GFN arayüzünden Steam’i başlatır ve herhangi bir Steam oyunu oynar gibi oynarsınız.

Fiyatı Ne Kadar?

GFN’nin iki katmanı vardır: bir ücretsiz ve bir Kurucu üyeliği her ikisi de maksimum 1080p / 60fps sunar ve aynı cihazlarda çalışır. Kurucular aboneliği için aylık olarak ödeme yapılır, RTX ışın izleme teknolojisi açılır, en fazla 6 saat gibi özellikleri var. Kuzey Amerika, Batı Avrupa, Rusya, Japonya ve Güney Kore’de şu anda aktifleştirilmiş durumda.

Her iki katman da şimdi kullanılabilir. Kurucuların maliyeti aylık 4,99 $ (4,99 £); ilk 90 gün (3 ay) ücretsiz olarak tanımlanıyor. Ardından 12 ay 4,99 $ ‘dan başlar ve 60 $’ ın biraz altında bir fiyata ise 15 aylık üyelik tanımlanır.

BedavaKurucular
MaliyetBedava12 ay boyunca $ 4.99 (4.99 £); ilk 90 günlük ücretsiz deneme sürümü
KullanılabilirlikşimdiSınırlı süreli
Kalite1080 / 60p1080 / 60p
PerksYokÖncelikli erişim, RTX ışın izleme hızlandırma
Ücretsiz oyunlarHayırn / a (Bilinmiyor)
Oyun indirimleriHayırn / a (Bilinmiyor)
KısıtlamalarOturum sınırı başına bir saatOturum başına altı saat sınırı
PlatformlarNvidia Shield, MacOS, Windows 10, Android; Chrome OS (2020 başı)Nvidia Shield, MacOS, Windows 10, Android; Chrome OS (2020 başı)

Büyük bir ihtimalle bu kısıtlamalar beta sürümü için geçerli.

GeForce Now Oyunları

Aralık ortalarında Devil May Cry 5, Monster Hunter: World, Resident Evil 2, Final Fantasy XV, NieR: Automata ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi oyunu devre dışı bıraktı.

GeForce Now Gereksinimleri

60fps’de 720p için en az 15 Mbps ve Ethernet veya 5GHz Wi-Fi üzerinden 60fps’de 1080p için 25 Mbps’ye ihtiyacınız vardır. Oyun ve ağ ayarlarına bağlı olarak veri tüketimi saatte 4GB ila 10GB arasında değişebilir.

  • Mac için Mac OS X 10.10 veya üstünü (Yosemite) çalıştırmanız gerekir ve sisteminizin GFN için donanım özellikli çalıştırabilme olasılığı vardır.
  • Bilgisayarda, 2GHz çift çekirdekli CPU veya daha iyisi, en az 4GB bellek, DirectX 11 özellikli GPU (en az GeForce 600 serisi, AMD Radeon HD 3000 serisi veya Intel HD Graphics 2000 serisi) ve minimumda Windows 7’nin 64 bit sürümü.
  • GFN, en az 2GB belleğe ve Android 5.0’a (Lollipop) sahip Android telefonlarda çalışır.

PC ve Mac için USB fareler, klavyeler ve denetleyiciler ve telefon için bir Bluetooth gamepad önerilir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

EA Games PS5 ve Xbox Series X için açıklama yaptı

Corona virüsü sayesinde Plauge Inc.’e ilgi artışı oldu

PUBG Mobile yeni sezonda güncellemesi ile ilgili detaylar

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir