Norveç Tasarruf Bankası’ndan yerli borsaya yatırım!

 Norveç Tasarruf Bankası’ndan yerli borsaya yatırım!

Ülkelerin ve bankaların Blockchain ve Bitcoin ile ilgili  yaptıkları çalışmalara bir yenisi eklendi. Norveç Tasarruf Bankası’ndan yerli borsaya yatırım bu çalışmaların bir yenisi olarak tarihe geçti.

Norveç Tasarruf Bankası’ndan Kripto Yatırımı!

Norveç’te bir tasarruf bankası(Norwegian Savings Bank), Eylül ayında faaliyete geçecek olan Norveç Blok Borsası (Norwegian Block Exchange)’na yatırım yaptı. Açıklamaya göre banka, açılacak olan borsanın %15.6 hissesine 1.65 milyon dolarlık (15 milyon Norveç Kronu) yatırım yaptı. Bankanın yapmış olduğu yatırım, sektördeki teknolojik gelişmelerde öncü bir rol alma arzusuyla ilgili olduğu düşünülüyor.

NBX, Norveç Havayolları (Norwegian Airline) kurucusu Bjorn Kjos tarafından “Dijital ticaret ve ödeme hizmetleri için güvenli, sağlam ve ölçeklenebilir olanaklar” sağlamak amacıyla geliştirmeye başladı. Temmuz 2019’da Norveç Havayolları, müşterilerinin yakında Bitcoin kullanarak uçak bileti satın almaya başlayabileceklerini açıklamıştı. Norveç Tasarruf Bankası’ndan yerli borsaya yatırım yapılması insanların Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgisini arttıracağı gibi Bitcoin’e olan güveni de olumlu etkiliyor.

Şirketin NBX ile uyumlu olduğu, müşteri kimliği koruma ve kara para aklamayı önlemeyi sağladığı ve yetkililer tarafından uygulanan kalite gerekliliklerini tatmin edici şekilde karşılamasının önemli olduğu belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir