Norveç Maliye Bakanı Bitcoin açıklaması yaptı!

Bitcoin açıklaması

Norveç Maliye Bakanı Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Bitcoin‘in fiyatı arttıkça ve sert hareketler yaptıkça resmi kurumlardan ve resmi kurumların yöneticilerinden açıklamalar geliyor. Bu defa Norveç Maliye Bakanı tarafından Bitcoin açıklaması yapıldı.

Norveç Maliye Bakanı Bitcoin Açıklaması!

Norveç Maliye Bakanı Jan Tore Sanner, Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıkladı. Sanner, yaptığı açıklamada kripto para piyasasının oldukça belirsizliklerle dolu olduğunu ve uzak durulması gerektiğini ifade etti. Ancak Bitcoin’in de volatilite sorunlarını çözmesi halinde fiyat olarak daha iyi günlere ilerleyebileceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

”Zaman içinde bir gelişme olabileceği açık, bu sayede para birimlerinde biraz daha uzun vadede daha büyük atılımlara ve karışıklıklara yol açabilecek daha fazla istikrar mekanizması elde edebileceksiniz.”

Bütün bu olumlu ihtimallerden bahseden Sanner, uyarılarına devam etti:

”Tüketicilerin girmesini tavsiye edeceğim bir pazar değil.”

Norveç Maliye Bakanı Bitcoin açıklaması yaptı

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Riskli

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das geçtiğimiz günlerde yapılan duyurunun ardından bir açıklama yaptı ve kripto paraların riskli olduğunu hükümete bildirdiğini ifade etti. Das tarafından yapılan açıklama:

”RBI’nın pozisyonunda bir değişiklik yok. Hükümete kripto para birimleriyle ilgili büyük endişelerimiz olduğunu ilettik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.