Nissan Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı

Nissan Dogecoin

Nissan Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı

ABONE OL 

Japonya merkezli otomobil şirketi Nissan oldukça dikkat çekici bir hamleye imza attı. Nissan‘ın ABD’deki bayiilerinden olan Daytona Nissan Dogecoin ile ödeme kabul edeceklerini açıkladı.

Nissan Dogecoin Açıklaması Yaptı

Nissan‘ın ABD’deki bayiilerinden olan Daytona Nissan, Dogecoin ile ödeme kabul edeceklerini açıkladı. Elon Musk tarafından büyük ilgiyle paylaşılan ve sık sık tweet’lerinde yer bulan Dogecoin’in bu hamleyle yeniden gündeme geldi. Bir Twitter kullanıcısı, Daytona Nissan tarafından paylaşın bu görseli doğru olup olmadığını sorması üzerine Nissan’ın ABD’deki resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:

”Daytona Nissan kısa süre önce ön ödemeler için Dogecoin’i kabul ettiklerini duyurdu. Bayilerimiz bağımsız olarak sahiplenilip işletilir ve kendi iş uygulamalarını belirleyebilir. Kabul edilen ödeme yöntemlerini görüşmek için tercih ettiğiniz yerle iletişime geçmenizi öneririz.”

Dogecoin
Nissan Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı

Global olarak geçerli olmayan yöntemin yalnızca Daytona Nissan bayiinden satılan Nissan araçları için geçerli olacağı bu açıklama ile kesinleşmiş oldu. Ancak bu haberin bile kripto paralar için oldukça önemli bir açıklama olduğunu belirtmek gerekiyor. Nissan‘ın kendi bayiisi tarafından yapılan bu açıklamayı engellememesi de sevindiren bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.