BtcTurk hack iddiaları ile ilgili açıklama yaptı!

BtcTurk hack

BtcTurk hack iddiaları ile ilgili açıklama yaptı!

ABONE OL 

Yerli kripto para borsası BtcTurk, yaklaşık 3 gündür Twitter üzerinden ortaya atılan iddiaları yalanlamıştı. Bu iddialarda kullanıcı verilerinin çalındığı ve hacker forum sitesinde satışa sunulacağının açıkladığı ortaya çıkmıştı. BtcTurk hack iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı.

BtcTurk Hack Açıklaması Geldi!

Yerli kripto para borsası BtcTurk ile ilgili Twitter üzerinden bir iddia ortaya atılmıştı. Tufan Poyraz tarafından bir flood olarak paylaşılan olayda BtcTurk kullanıcılarının verilerinin hackerlar tarafından ele geçirildiği ve ortada satışa çıkarıldığı ifade edilmişti. Hackerlar önce 108 ardından da 50 kullanıcının verilerini paylaşmıştı.

BtcTurk hack iddiaları ile ilgili açıklama yaptı!

BtcTurk bu iddialar için şu açıklamayı yaptı:

Değerli Kullanıcılarımız;

Daha önceki duyurularımızda ifade ettiğimiz üzere Şirketimiz tarafından 13 Mayıs 2021 tarihli veri sızıntısı iddiası Şirketimiz siber güvenlik ekiplerince titizlikle incelenmiştir. Öncelikle kullanıcılarımızın Türk Lirası ve kripto varlıklarının güvenliği ve sistemimizde herhangi bir güvenlik ihlali olup olmadığı incelenmiş, yapılan detaylı inceleme neticesinde bir sorun veya siber saldırının söz konusu olmadığı görülmüştür. Şirketimiz sistemlerinde herhangi bir sorun görülmemekle birlikte iddia edilen döneme ilişkin yapılan inceleme ise hassasiyetle sürdürülmektedir. Bu konuda herhangi bir ihlal tespit edilmesi durumunda şeffaf bir şekilde ilgili durum otoriteler ile beraber aynı anda kullanıcılarımızla da paylaşılacaktır.

Mevcut durumda, BtcTurk ana sistemlerinde veya test ortamlarında herhangi bir güvenlik açığı veya veri ihlali söz konusu değildir. Tüm kullanıcılarımızın Şirketimiz nezdinde tutulan Türk Lirası bakiyeleri ve kripto varlıkları güvendedir ve kullanıcılarımız işlemlerine 7/24 güvenle devam etmektedir. Bununla birlikte kaynağı belirsiz ve kötü niyetli iddialar temel alınarak sosyal medyada yer alan Şirketimizi itham edici nitelikte ve bazı kişisel verileri de içeren paylaşımların ilgili yasaları ihlal edici olduğunu, söz konusu paylaşımlara itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.