Nissan Apple’a açık kapı bıraktı!

 Nissan Apple’a açık kapı bıraktı!

Son günlerde Apple‘ın otomobil üretimi için birçok dünya devi ile görüştüğü ve anlaştığı haberleri geliyordu. Bu haberler bir bir yalanlandı. Şimdi ise Nissan‘dan Apple‘a bir açık kapı bırakıldı ve otomobil için beraber çalışabileceklerini belirtti.

Nissan Apple ile Çalışmaya Hazır

Japonya merkezli dünya devi Nissan‘dan yapılan açıklama ile Apple‘a adeta açık kapı bırakıldı. Otomobil üretimi için harekete geçtiği iddia edilen Apple‘ın ortak aradığı ve nabız yokladığı söyleniyor. ”Yeni girişimlerde bulunmamız gerekiyor” açıklamasını yapan Nissan ortaklık için istekli oldukları açıklandı.

İyi deneyime sahip, ortaklık ve işbirliği yoluyla bilgi sahibi şirketlerle çalışmamız gerekiyor” açıklamasını yapan Nissan, Apple’ın üretmek istediği otonom otomobil için ortaklığa açık olduğunu yineledi.

Nissan Apple’a açık kapı bıraktı!

Apple 2020 Yılı Son Çeyrek Raporu Yayınlandı!

Apple, 2020 yılının son çeyreğini 111.44 milyar dolar gelir elde etti ve bu gelirin 28.6 milyar dolarını kâr olarak elde ettiğini açıkladı. Apple istikrarlı bir şekilde benzer kâr oranları yakalayarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Son çeyrekte duyurduğu iPhone 12 serisi, MacBook modelleri, Apple AirPods Max ve iPad modelleri sayesinde dikkatleri üzerine çekmişti. Şirketin bu ürünler sayesinde elde ettiği gelir ise şöyle:

  • iPhone modelleri: 65.6 milyar dolar
  • Hizmetler: 15.76 milyar dolar
  • Mac modelleri: 8.68 milyar dolar
  • Giyilebilir Ürünleri, Ev aksesuarları: 12.97 milyar dolar
  • iPad: 8.44 milyar dolar

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir