Huawei pazar payını rakiplerine kaptırıyor!

 Huawei pazar payını rakiplerine kaptırıyor!

ABD’nin yaptırımları sebebiyle kan kaybı yaşayan Huawei, pazar payını rakiplerine kaptırmaya devam ediyor. ABD’li üreticilerin üretmiş olduğu parçaları kullanamayan Huawei alternatiflere yönelmişti. Honor‘un da satışıyla birlikte Huawei satışları azalmaya başladı.

Huawei Pazar Payı Kaybediyor

Huawei pazar payını Apple ve Xiaomi‘ye kaptırıyor. ABD’nin uygulamış olduğu ambargolar sebebiyle satışlar azaldı ve önceden Huawei markasını tercih eden kullanıcılar artık Apple veya Xiaomi tercih ediyor. Bu da Huawei’nin en büyük akıllı telefon üreticileri sıralamasında gerilemesine sebep oluyor.

Yapılan araştırmalara göre Huawei, en büyük 4. akıllı telefon üreticisi konumuna geriledi. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, Honor‘un satışıyla birlikte akıllı telefon satışlarında düşüş yaşamaya başladı.

Huawei Snapdragon
Huawei pazar payını rakiplerine kaptırıyor!

ABD Huawei Ambargosu Devam Edecek

ABD Huawei ambargosunu devam ettirecek. Ambargo öncesinde ürettiği akıllı telefonları yenileyerek yeniden satan Huawei, Android işletim sistemini bu sayede belirli modellere sunabiliyordu. Joe Biden ile birlikte ambargonun kalkmasını bekleyen Huawei’nin beklemeye devam etmesi gerekiyor.

Ambargo konusunda henüz açıklama yapmayan Joe Biden‘ın bir süre daha bu konuyu gündemine almayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir