Nijerya sabit fiyatlı kripto paraları düzenleyecek!

Nijerya sabit fiyatlı kripto paralar

Nijerya sabit fiyatlı kripto paraları düzenleyecek!

ABONE OL 

Nijerya daha önceden kripto paraların teşvikine yönelik adımlarıyla gündeme gelmişti. Yayınlanan ‘Nijerya Ödeme Sistemi Vizyonu 2025‘ raporunda sabit fiyatlı kripto paralar ve ICO’ların düzenleneceği açıklandı.

Nijerya Sabit Fiyatlı Kripto Paralar ve ICO’ları Düzenleyecek

Nijerya Merkez Bankası, yayınladığı raporlara yenisini ekledi. Nijerya Ödeme Sistemi Vizyonu 2025 isimli raporda sabit fiyatlı kripto paraların ve ICO’ların (kripto paraların ön satışları) düzenlenmesi ile ilgili detaylar yer alıyor.

Bu da kripto paraların düzenlenmesi yolunda önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Özellikle ICO’ların düzenlenmesi dolandırıcılıkların da önüne geçilmesi anlamına geliyor. ICO düzenleyecek şirketleri belirli konularda çerçevelemenin yatırımcıları koruyacağı uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Nijerya sabit fiyatlı kripto paraları düzenleyecek!

Nijerya Kripto Paralar için Karar Almıştı

Ulusal para birimlerinin dijitalleştirilmesi CBDC olarak ifade ediliyor. Bu projeler arasında Nijerya’nın CBDC projesi olan eNaira‘da yer alıyor. Nijerya, eNaira kullanımını yaygınlaştırmak için ATM’lerden haftada 225 dolardan fazla para çekmeyi yasakladı.

Nakit kullanımını kısıtlandırarak vatandaşları dijital para birimine yönlendirmeye kararlı olan Nijerya, bu hamlesiyle dünyada isminden bir kez daha söz ettiriyor. Bu kararı açıklayan Nijeryalı yönetici şu ifadeleri kullandı:

Müşteriler, bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için alternatif kanalları (İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulamaları, USSD, kartlar/POS, eNaira vb.) kullanmaya teşvik edilmelidir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir