NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesinde!

NFT satışları

NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesinde!

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki karamsar tablo sürerken NFT satışları da bu düşüşlerden nasibini aldı. Verilere göre NFT satışları son 1 yılın en düşük seviyesinde.

NFT Satışları Çakıldı

Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre geçtiğimiz haziran ayında NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi. DappRadar verilerine göre haziran ayındaki NFT satışları 670 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Haziran ayı verileri mayıs ayına göre yüzde 75 düşüş gösterdi. 2022 yılının ilk ayında 5 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti.

Bir diğer rapor ise Chainalysis tarafından yayınlandı. Chainalysis verilerine göre 2022 yılının haziran ayındaki NFT satışları 1 milyar doların üzerinde seyretti.

NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesinde!

Bill Gates NFT’ler İçin Tespit Yaptı

Microsoft‘un kurucusu ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, yaptığı açıklamalarla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu defa NFT’ler hakkında bir açıklamada bulunan Gates, NFT satın almanın ”Aptal teorisi” ile doğrudan örtüştüğünü ifade etti:

Bir varlık sınıfı olarak, %100 daha büyük aptal teorisine dayanıyor. Birileri bunun için benden daha fazla ödeyecek.

Vikipedi’deki kaynak verisine göre Aptal teorisi (Büyük aptal kuramı):

Büyük aptal kuramı, daha sonra daha da yüksek bir fiyata satılabilmeleri durumunda, fiyatları içsel değerini büyük ölçüde aşan aşırı değerli varlıkları satın alarak bazen para kazanılabileceğini öne süren bir kuramdır.

NFT satın alan yatırımcıların birçoğunun amacı satın aldığı fiyatın üzerinde bir fiyata NFT satışı gerçekleştirebilmektir. Bill Gates, NFT satın alan yatırımcılar için bir tespit yaparak yine kripto para ve NFT yatırımcılarının tepkilerini toplamaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir