Haftalık Teknik Analiz #53 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #53 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #53

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin aylık ve haftalık olarak kötü bir kapanış gerçekleştirdi. Grafikte görüldüğü gibi üçgen içerisinde hareket ediyor. Biz bu analizi yaparken tam orta bölgesinde bulunuyor. 20 bin 800 dolar ve 18 bin 800 dolar önemli bölgeler. Bu bölgelerden birinin aşılması muhtemelen yönünü de belirleyecektir. Eğer 18 bin 800 dolar desteği tutmaz ise hedefinin tekrar bir önceki yaptığı dip olan 17 bin 500 dolar ve 16 bin 200 dolar aralığı olacaktır. Buradan tekrar bir önceki seferde olduğu gibi sert bir tepki almayabilir.

Geçen hafta bu bölgenin tekrar test edilmesinin iyi olmayacağını yazmıştık. Geçen hafta bu bölge test edildi ve bir önceki aldığı tepkiyi alamadı. Henüz kaybetmemiş olsa da bu bölgenin üzerinde kalması baskıyı arttıracaktır. Aynı anda bu bölge 20 bin dolar desteğinin de altında olmasından dolayı bu arada kalması fiyatı daha çok aşağıya baskılayacaktır. Yükseliş hamlesi için 20 bin 800 dolar bölgesi ilk engel olacak.

Çok zaman kaybettiği ve güçsüz görüntüsü nedeni ile çok seri çıkışların inandırıcı olacağını düşünmüyorum. Böyle durumlar olacaktır. Short long squeeze denilen kaldıraçlı işlemlerin art arda kapanması/liq olması sonucu büyük iğneler görüyoruz markette. Bu durumlarda kar alıp, kar aldığımız direncin kırılması ve üzerinde kapanışlar yapması ile tekrar giriş yapılması sağlıklı olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 4H grafiği

Ethereum aylık direnç olan 1.125 dolar ile haftalık direnç bölgesi 1.250 dolar aşamıyor. Ancak Bitcoin’de olduğu gibi yükselen dipler yapıyor. Ama her hafta tekrarladığım gibi piyasa bu durumdayken Bitcoin’in hareketlerini kopyalamaya devam edecektir ve BTC çiftinde düşüş trendi devam ettiği sürece Bitcoin’den daha sert şekilde yapacaktır hareketleri.

1.050 dolar bölgesi kısa zaman aralığında önemli konuma geldi. Bu bölgeyi tutması çok olumlu olacaktır. Bitcoin olumlu bir hafta geçirir ise 1.400 dolar ziyaret edebilir. Bu bölgeden kar almak mantıklı bir hareket olacaktır. 1.250 dolar kırılması halinde 1.400 dolar geleceğini düşünüyorum (Bitcoin’in performansına bağlı olarak).

1.000 dolar altına inmesi halinde Ethereum çok etkilenebilir. Eğer olur ise bu Bitcoin düşüşü ile birlikte gerçekleşeceğinden daha sert tepki verebilir. 750 dolar660 dolar desteklerine kadar inebilir. Genel olarak Ethereum da dahil hala hiç bir alt coin güven vermiyor.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir