Netflix uzun zamandır beklenen özelliği test ediyor

Netflix uzun zamandır beklenen özelliği test ediyor

Netflix uzun zamandır beklenen özelliği test ediyor

ABONE OL 

Dünyanın en büyük video platformu olan Netflix, uzun bir süredir beklenen sadece ses özelliğini nihayet Android işletim sisteminde test etmeye başladı.

Birçoğumuz çalışırken ya da oyun oynarken sadece arkadan ses gelmesi için bir YouTube ya da Netflix içeriği açabiliyoruz ancak mecburen videoyu da açtığımız için fazlasıyla veri harcaması yapabiliyoruz. Bu da internet kullanımını arttırıyor ve internetten istediğimiz verimi alamıyoruz. Çevrimiçi video platformu da bu duruma bir son vermek ve kullanıcılarına verdiği verimi arttırabilmek için çalışmalara başladı.

Netflix ‘Sadece Ses’ Özelliği

Kullanıcıların ciddi bir şekilde veri tasarrufu yapacağı ve fazlasıyla tercih edileceği özellikte açtığımız içeriği izlemek zorunda kalmadan yalnızca dinleyebileceğiz. Podcast türüne yakın bir hale bürünecek olan içeriklerle birlikte platformun eskisinden daha fazla tercih edileceği düşünülüyor.

Netflix Direct Modu

Aralık ayında resmi olarak başta Fransa için yayınlanacak olan Direct, belli saatlerde belli dizilerin yayınlandığı, akışı değiştiremediğimiz bir televizyon yayını gibi karşımıza çıkacak. Genellikle ne izlemek istediğini bilmeyenler için odaklanılan Direct modunun, Fransa’dan başka bir ülkede yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor.

5 Kasım tarihinden beri test edilen mod hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ancak popüler içerikler yerine yeni içeriklerin yayınlanacağı ve çok fazla bilinmeyen içeriklerin sergileneceği düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir